Motor hasr risk var,enjeksion kontrl ettrinz,egzoz emisyon kontrol etirniz çözüldü!!!

onuroktayy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba saygi değer forum üyeleri, uzun zamandir aracimda çözülemeyen motor hasar risk var,enjeksiyon kontrol ettiriniz,egzoz emisyon kontrol ettiriniz hatalarini bugün itibariyle çözüme kavuşturdum.
Aracim 2012 fluence edc euro 5
ankara'da ikamet etmekteyim, bu sorunla ilgili bi çok kişi beni telefon ile aramişti,tekrar aramak isteyen olursa telefon numarami paylaşmak isterim. 0505 486 08 08
aracima bugüne kadar bu sorunla ilgili bir çok şey yaaptirdim ve çok masraf ettim ama hiç bir şekilde çözüme kavuşturamamiştim.
Ta ki ankara'da mais'ten ayrilma kendi işletmesini kuran serkan usta ile tanişana kadar.
Serkan usta sorunumu çözmüştür eğer bu tür problemleri olan ve sorunu çözüme kavuşturamayan arkadaşlar varsa benimle iletişime geçebilir serkan ustanin yerini telefonunu paylaşabilirim.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Merhaba bu arıza kesin sizin aracınızda ki arıza ile aynı mıdır ? Misal benim DCI motorda enjeksiyon arızası kablo kopması sonucu oldu başka arkadaş enjektör değişti bir diğerinde hava yapan yakıt sisteminden kaynaklı idi .

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Geçmiş olsun.Çözüme kavuşturmak için ne yapıldı acaba?Değişen parça var mıdır?Herkes Ankara'ya yakın yerde ikamet etmiyor malumunuz.

onuroktayy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba bu arıza kesin sizin aracınızda ki arıza ile aynı mıdır ? Misal benim DCI motorda enjeksiyon arızası kablo kopması sonucu oldu başka arkadaş enjektör değişti bir diğerinde hava yapan yakıt sisteminden kaynaklı idi .
hayır tabikide aynı değildir, benim aracımda beyin kodlama hatası ve veri kaybı olduğu için motor hasar risk var ve egzoz emisyon kontrol hatası alıyormuşum bu hataları aldığımda clip cihazı ile hatayı görüntülediğimizde DEBİ REGÜLASYON UYARLAMASI hatası gözüküyordu, tabi ben bu hatayı çözüme kavuşturana kadar çok masraf ettim kimi dpf dedi kimi pompa dedi enjektör dediler kimi filtre dedi çok masraf ettim ama hep bunlar iyi ustaya düşemediğimden oldu, ta ki serkan usta ile tanışana kadar başımdan geçen olayları arabanın verdiği hataları yaptığım masralfarı 8 aydır çektiğim çileyi anlattığımda dedi ki bana abi sen arabanı 2-3 gün bana bırak ben senin sorununu çözeceğim 1000 tl ni alacağım eğer hata tekrarlarsa geri paranı vereceğim tabiki son çare serkan ustaya arabayı vermek oldu ki iyiki vermişim, sağolsun uğraştı ve yaptı arabamı dediğiniz gibi bu hatayı almanın bir çok sebebi varmış ama hiç bir usta bana bu denli yaklaşmamıştı ve sorunumu çözememişti işin aslı kısacası böyle,
gelelim enjeksyon kontrol hatasına, bu hatayı verdiğinde araç clip cihazı ile baktığımızda egr elektrovana konum düzenlemesi hatası yazıyordu, bunu çözmek içinde çok uğraştım serkan ustaya gitmeden evvel, enjektörlere bakıldı ayar yapıldı egr söküldü temizlendi dpf nin üstündeki sensör tmizlendi v.s v.s hiç biri çare olmadı hala hata alıyordum, serkan usta bu işide şu şekilde çözdü, dediki bana abi egr de kısa devre hatası var bunu değiştireceğiz tabi ben yine temkinli davrandım parça pahalı değiştirsek ondan olmasa 1000-1500 tl param gidecek, dedimki ustaya usta biz çıkma alalım takalım deneyelim, daha iyi olur dedi, çıkmacıdan muayyer egr bulduk temizlendi takıldı, çıkmacıda Allah razı olsun 1 hafta deneme süresi verdi bize, ama ustanın dediği gibi egr den çıktı hata muayyer çıkma parçayı taktık test ettik artık aracım enjeksiyon kontrol ettiriniz hatasıda vermiyor,
kısacası aracımın tüm hatalarından serkan usta sayesinde kurtuldum, aslında burda anlatmak istediğim husus şudur, kötü araba yoktur kötü usta vardır, eğer işini bilen kendinden emin bir ustaya denk gelirseniz gerçekten sorununuz düzelecektir ve verdiğiniz parayada değecektir.

onuroktayy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun.Çözüme kavuşturmak için ne yapıldı acaba?Değişen parça var mıdır?Herkes Ankara'ya yakın yerde ikamet etmiyor malumunuz.
kısa olarak anlatmak gerekirse başıma gelen olay ve yapılanlar bu şekildedir;
benim aracımda beyin kodlama hatası ve veri kaybı olduğu için motor hasar risk var ve egzoz emisyon kontrol hatası alıyormuşum bu hataları aldığımda clip cihazı ile hatayı görüntülediğimizde DEBİ REGÜLASYON UYARLAMASI hatası gözüküyordu, tabi ben bu hatayı çözüme kavuşturana kadar çok masraf ettim kimi dpf dedi kimi pompa dedi enjektör dediler kimi filtre dedi çok masraf ettim ama hep bunlar iyi ustaya düşemediğimden oldu, ta ki serkan usta ile tanışana kadar başımdan geçen olayları arabanın verdiği hataları yaptığım masralfarı 8 aydır çektiğim çileyi anlattığımda dedi ki bana abi sen arabanı 2-3 gün bana bırak ben senin sorununu çözeceğim 1000 tl ni alacağım eğer hata tekrarlarsa geri paranı vereceğim tabiki son çare serkan ustaya arabayı vermek oldu ki iyiki vermişim, sağolsun uğraştı ve yaptı arabamı dediğiniz gibi bu hatayı almanın bir çok sebebi varmış ama hiç bir usta bana bu denli yaklaşmamıştı ve sorunumu çözememişti işin aslı kısacası böyle,

gelelim enjeksyon kontrol hatasına, bu hatayı verdiğinde araç clip cihazı ile baktığımızda egr elektrovana konum düzenlemesi hatası yazıyordu, bunu çözmek içinde çok uğraştım serkan ustaya gitmeden evvel, enjektörlere bakıldı ayar yapıldı egr söküldü temizlendi dpf nin üstündeki sensör tmizlendi v.s v.s hiç biri çare olmadı hala hata alıyordum, serkan usta bu işide şu şekilde çözdü, dediki bana abi egr de kısa devre hatası var bunu değiştireceğiz tabi ben yine temkinli davrandım parça pahalı değiştirsek ondan olmasa 1000-1500 tl param gidecek, dedimki ustaya usta biz çıkma alalım takalım deneyelim, daha iyi olur dedi, çıkmacıdan muayyer egr bulduk temizlendi takıldı, çıkmacıda Allah razı olsun 1 hafta deneme süresi verdi bize, ama ustanın dediği gibi egr den çıktı hata muayyer çıkma parçayı taktık test ettik artık aracım enjeksiyon kontrol ettiriniz hatasıda vermiyor,
kısacası aracımın tüm hatalarından serkan usta sayesinde kurtuldum, aslında burda anlatmak istediğim husus şudur, kötü araba yoktur kötü usta vardır, eğer işini bilen kendinden emin bir ustaya denk gelirseniz gerçekten sorununuz düzelecektir ve verdiğiniz parayada değecekti

Keje46

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gecmis olsun..Guzel gunlerde binin araciniza

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
hayır tabikide aynı değildir, benim aracımda beyin kodlama hatası ve veri kaybı olduğu için motor hasar risk var ve egzoz emisyon kontrol hatası alıyormuşum bu hataları aldığımda clip cihazı ile hatayı görüntülediğimizde DEBİ REGÜLASYON UYARLAMASI hatası gözüküyordu, tabi ben bu hatayı çözüme kavuşturana kadar çok masraf ettim kimi dpf dedi kimi pompa dedi enjektör dediler kimi filtre dedi çok masraf ettim ama hep bunlar iyi ustaya düşemediğimden oldu, ta ki serkan usta ile tanışana kadar başımdan geçen olayları arabanın verdiği hataları yaptığım masralfarı 8 aydır çektiğim çileyi anlattığımda dedi ki bana abi sen arabanı 2-3 gün bana bırak ben senin sorununu çözeceğim 1000 tl ni alacağım eğer hata tekrarlarsa geri paranı vereceğim tabiki son çare serkan ustaya arabayı vermek oldu ki iyiki vermişim, sağolsun uğraştı ve yaptı arabamı dediğiniz gibi bu hatayı almanın bir çok sebebi varmış ama hiç bir usta bana bu denli yaklaşmamıştı ve sorunumu çözememişti işin aslı kısacası böyle,
kısacası aracımın tüm hatalarından serkan usta sayesinde kurtuldum, aslında burda anlatmak istediğim husus şudur, kötü araba yoktur kötü usta vardır, eğer işini bilen kendinden emin bir ustaya denk gelirseniz gerçekten sorununuz düzelecektir ve verdiğiniz parayada değecektir.
Geçmiş olsun İyi usta bulmak zor bazen işleri yoğun olunca da baştan savma iş yaparlar müşteriyi yolunacak kaz gibi görüp o değişecek bu değişecek diyip canından bezdirir.
Sorunsuz güzel günlerde kullanmanız dileğiyle selamlar [emoji112]

makilli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Geçmiş olsun, düzelmesine sevindim, bu tip kaynağı bulunmayan sorunlar can sıkar. Anladığım kadarıyla 1000TL vermişiniz ustaya, bu rakama neler dahil, bana biraz fazla geldi?

onuroktayy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun, düzelmesine sevindim, bu tip kaynağı bulunmayan sorunlar can sıkar. Anladığım kadarıyla 1000TL vermişiniz ustaya, bu rakama neler dahil, bana biraz fazla geldi?
valla yukarıda bahsettiğim şeyler yapıldı ama çok uğraşıldı, 3,4 gün ustada durdu, ben 1000 tl sinden geçtim bu zamana kadar ne masraflar yapmıştım ve kimse garantisini vermemişti bu ustanın bu denli yaklaşması çok iyi oldu neler yapıldığından kısaca bahsedecek olursam ben bu ustanın yanına gittiğimde bana dediğin, ben böyle 70-80 araç düzelltim ben bakacam aracınıza sorununu çözecem 1000 tl nizi alırım dedi peki usta dedik bi kaç gün sonra aracınız oldu diye haber gelince gittim teslim almaya test ettik baktık neler yapıldığını sordum bana şunları iletti, bu sorunun birçok kaynağı olabilir kablo kopması tesisat kısa devre beyin hatası v.s v.s gibi evet deim , sizin aracınızda kısa devre beyin veri kaybı gibi bir durum vardı bunun kodlamasını yaptık dedi, egr sinde problem vardı o değişti artık aracımın hata verme sorunundan kurtulmuş oldum, zaten ki benim aracımda hata dışında hiç bir sorun yoktu gerçekten beyin hatasından artık şüphelenmeye başlamıştım ve bi kaç aydır ankarada beyinci iyi bir usta renault markasında ustalaşmış birini arıyordum ki bu ustayı bulunca ççok şükür bütün hatalardan kurtuldum şuan sorunsuz biniyorum...