Motor kaputu, Çamurluk ve Ön sol far arası boşluk.

Rahman57

Kayıtlı Üye
57-Sinop
Değerli üyeler,
Aracım 1.3 Joy TCE EDC 2023 modeldir. Tanışma bölümüne yanlış yazmışım kusura bakmayın.
Aracı 29 Aralık 2023 te sıfır olarak aldım 3.XXX km de bir hafta önce fara taş sekmesinden dolayı farı kendim ücretini vererek serviste değiştirttim. Asıl sorun şu farı değiştirmeden çatlamadan öncede farketmiştim. Sol ön far ile kaput arasında serçe parmağım girecek şekilde boşluk var. Yıkama da malum su motor bölümüne kaçıyor far değişirken servise söylemeyide unuttum. Çamurluk ile motor kaputu arasında da 2 mm den fazla boşluk var ancak kapı girintileriyle bir dengesizlik yok bunun bir ayarı varmı acaba kaputtaki ayar takozu ile tabir edilen takozlar zaten tampona değmiyor özellikle ona baktım birde yeni takılan farın çamurluğa geçen çentiği tam dipe indirmişler vidasıda 1 mm kadar kayık anlayamadım sizin aracınızda bu şekildemi? Yani şoför tarafındaki fara önden eğrilip baktığınızda fitilin bittiği çamurluğa yaklaşam yere serçe parmağı giriyor. Randevu aldım ücret muhabbeti yaptılar bende garantili araç darbe vesaire bişey almadı benim hatam olmayan bişeyin ne ücretini verecem dedim. Siz bi gelin dediler bakalım çarşamba ne diyecekler. Bu konuyu açmamdaki sebep acaba bunların genelimi böyle diye merak ettim.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Merhaba bunların geneli böyle diye bir şey yok, belli ki üretimde bir hata söz konusu veya araç satış öncesi sol ön taraftan darbe almış, en güzeli sağlam bir expertize göstermenizdir.

Rahman57

Kayıtlı Üye
57-Sinop
Yani araç sıfır diye güveniyoruz hatasız vs. Diyelimki darbe aldı bayinin bulunu söylemesi gerek boşuna milletin hakkına girmemesi gerekli. Ben yine kötüsünü düşünmüyorum belki gözden kaçan hatadır. Servis nasıl yapacak merak ettim