Motor kilidi sorun var..

ALİ744

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar arkadaşlar 2004 megane 2 dinamik aracim var (benzinli ve tüplü) araç son zamanlarda starta basinca marş yapiyor fakat araç çalişmiyor sonrada "motor kilidi sorun var" diyor araci beş alti defa arara marş yapiyorum sonra çalişiyor aküm de yeni bilgisi olan varsa ve ya böyle bir sorunla karşilaşan arkadaşlar varsa paylaşirsaniz memnun olurum saygilar...

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar arkadaşlar 2004 megane 2 dinamik aracim var (benzinli ve tüplü) araç son zamanlarda starta basinca marş yapiyor fakat araç çalişmiyor sonrada "motor kilidi sorun var" diyor araci beş alti defa arara marş yapiyorum sonra çalişiyor aküm de yeni bilgisi olan varsa ve ya böyle bir sorunla karşilaşan arkadaşlar varsa paylaşirsaniz memnun olurum saygilar...

'' 2004 model megane 2 dynamic model Aracımda ilk çalıştırdığımda marş basıyor fakat motor çalışmıyordu. Ardından motor kilidi sorunu yazıyordu. 4-5 denemeden sonra çalışıyordu. arada da giderken stop ediyordu.
Aracı ümraniye oto sanayide bilgisayarlı arıza tespit servsine götürdüm. Tespit edilen arızalar eksantrik sensörü arızalı ve benzin basıncı düşük dediler. Sensör değişti. Benzin pompasının sadece motorunu değiştirdiler. (komple benzin pompası değişmedi.) ayrıca kelebek temizliği yapılarak araca motor değerlerine göre bir ayar yaptıklarını söylediler. Sorun çözüldü. Ayrıca aracın performansında artış oldu.
Aracımda arıca LPG takılı olduğundan LPG ye geçitiğinde benzin pompasının boşa çalışmasından dolayı benzin pompasının bu arızayı ileride de yapabileceğini hatta yangına bile sebeb olabileceğini belirttiler. Çünki pompanın soketinde kısa devre meydana gelmiş. Araca LPG nin yetkili servisinde araç gazla çalışmaya başladığında benzin pompasını durduran bir role varmış bundan taktırmamı önerdiler.
Belki başka arkadaşların başına gelir diye konu eskide olsa yazmak istedim.''

Dolaşırken şöyle bir bu konu karşıma çıktı. Bakmanız yararınıza olacaktır.

ALİ744

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün herşey dahil 60 TL ye Benzin pompasının motorunu değiştirdiler.Bakalım aceba sorun devamedecekmi inşallah sıkıntı olmaz. Sıkıntı olmaz ise tekrar burada paylaşacağım saygılar...

ALİ744

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yine hüsran:( ariza devam ediyor.

ALİ744

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün tamirciye götürdüm araci çooook basit bir işlem yapti deneme aşamasindayim :) ama umutluyum :)

mustafa_baris

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gecmis olsun suan benim aracimda da ayni problem var. Aracim megane2 2009 exception ancak bendeki sorun ara ara oluyor simdilik. Sorun meydana geldiginde de en az 15 dakika start stop dugmesine basiyorum sonra calisiyor. Ustamin yanina gidemedim henuz ancak problemi kendisine ilettigimde mars motorundan kaynaklanabilecegini soyledi yarin bi ugramayi dusunuyorum. Sorunla alakali izlenimlerimi buradan paylasirim.

ALİ744

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
deneme aşamasındayım sonuç olumlu olursa paylaşacağım 1 haftayı geçti şimdilik sıkıntı yok. Sorun marş motorunda değil çünkü marş yapıyor hiç yapmasa düşünülebilir.Krank sensörü,benzin pompası motorununu boşuboşuna değiştirdiler sıra koln kilidine gelmişti inşallah arıza gitmiş ise gerek kalmayacak.

ALİ744

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hala sıkıntı yok sorun çözüldü inşallah.:bravo

G.AKGÖZ

Göksel AKGÖZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
tebrikler inşallah bidaha sorun yaşamazsın