Motor kullanıcısından herkese selam :)

Tolga192

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar, büyüklerim merhaba.

Biraz kendimi tanıtayım;

Ben Tolga, 25 yaşındayım.
2 yıldır motor sürüyorum. B + A2 ehliyetim var yaklaşık 7 yıldır.

Honda marka cbf150 model motorum var. 2 yıldır kullanıyorum. Bu süre içinde hiç araba kullanmadım.

Bayrampaşa'dan, Büyükçekmece'ye kuzenim arabayla, iş çıkışında 1,5 saatte giderken ben 40 dakikada gidiyorum.
Park sorunu yok, az yakıyor gibi sebeplerle alıp ulaşımımı kolaylaştırmıştım fakat artık ailemede bi taşıt lazım olduğunu hissetmeye başladım.
Baştan razı olsalarda, benim atlattığım kazalar(Allah'a şükür bugüne kadar bi kaza yapmadım) ve çevremde kaza yapan kişileri gördükçe motoru satıp araba almamda ısrar ettiler.
Yağmurlu çamurlu günleride yaşadığımız ve yaşayacağımız bu aylarda araba fikrine bende sıcak bakıyorum.

Motorumu satıp, kredi çekip 2. el megane almak istiyorum.
Golf 5'e de baktım fakat fazla yakması ve küçük olmasından dolayı eledim.

Megane Golf'e nazaran daha büyük bi araç.
Motor sürerken araba sürücüleri tarafından görülmemenin verdiği duyguyla trafikte daha görülebilir olacağımı düşünüyorum.

En son arabamız:

2005 yılında 95 model brodway
2002 yılında 99 model megane
1998 yılında 95 model brodway

Şuana kadar hiçbir sorun yaşamadığımdan dolayı markaya sıcak bakıyorum ve aile arabası olacağından dolayı doğru tercih yaptığımı düşünüyorum.

Tavsiye için başka başlık açmayı düşünüyorum. Zaten yeterince uzattığımdan dolayı bi de o ayrıntıları vermeyeyim.

İnşallah motosiklet forumları gibi burasıda aktiftir :):)
Tekeriniz düz bassın.

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
aileye hoşgeldiniz:eyvcbf'de yağ sorunu varmı hala:)):))

Tolga192

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aileye hoşgeldiniz:eyvcbf'de yağ sorunu varmı hala:)):))

Öncelikle hoşbulduk hocam eyvallah:) 2011 öncesinde ki modellerin genelinde oluyomuş sanıyorum. yeni modellerde de çok sıkıştırarak kullanılırsa 20bin km sonra yakmaya başlıyomuş.

ben çok sıkıştırmıyorum ve 18bin kmde daha :)

avatarında ki arabanın rengi eski arabamızla aynı olması lazım. ruhsatta ki rengi ege mavisi mi? :)

ROADFOX

Başkan
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle hoşbulduk hocam eyvallah:) 2011 öncesinde ki modellerin genelinde oluyomuş sanıyorum. yeni modellerde de çok sıkıştırarak kullanılırsa 20bin km sonra yakmaya başlıyomuş.

ben çok sıkıştırmıyorum ve 18bin kmde daha :)

avatarında ki arabanın rengi eski arabamızla aynı olması lazım. ruhsatta ki rengi ege mavisi mi? :)

fırtına mavisiqwcbf çok yönden iyi yere sağlam basar,ekonomik vede kaçışı + dizaynı bence tatminkar.Yağ sorunu ise yakışmadı Honda mühendislerine bu hata yapılmamalıydı:berbat​hoş çözümünüde üretti bizim ustalar ama tadı kaçtı biraz olayın.

fearles

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ailemize hoşgeldin. Umarim motordan aldigin keyfi burdanda alirsin. Şimdiden hayırlı olsun.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

*Burak Yılmazer

Burak Yılmazer,
Başkan
34-İstanbul
Aramıza hoş geldin hayatım boyunca surmeyecegim tek motorlu taşıt motor dur kendi payıma sevmem değil ama sürmem :)

Tolga192

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
fırtına mavisiqwcbf çok yönden iyi yere sağlam basar,ekonomik vede kaçışı + dizaynı bence tatminkar.Yağ sorunu ise yakışmadı Honda mühendislerine bu hata yapılmamalıydı:berbat​hoş çözümünüde üretti bizim ustalar ama tadı kaçtı biraz olayın.

Benim motorda yağ yakma veya başka bi sorun yok çok şükür :) bende tasarımını ve honda kalitesini seviyorum. fakat 150lik olduğu ve ben ağır olduğum için 2 kişi binip motorun canını almak istemediğimden dolayı araba almaya karar verdim. sahibinden.com'da ki fiyatlar biraz fazla geldi bana. 2005 ve üstü dizel modeller için. Almaya gittiğimde sitedeki fiyattan 100 200 lira indirim mi yapacaklar yoksa 28bin yazan arabayı 26ya alabilir miyim?

Ailemize hoşgeldin. Umarim motordan aldigin keyfi burdanda alirsin. Şimdiden hayırlı olsun.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hoşbulduk hocam. Daha rahat olacağı kesin:)

Tolga192

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aramıza hoş geldin hayatım boyunca surmeyecegim tek motorlu taşıt motor dur kendi payıma sevmem değil ama sürmem :)

Hoşbulduk teşekkür ederim :) sevmiyo olsanda çok normal :) trafiğe kapalı alanda veya ormanda full koruma ekipmanıyla 1 kere sürsen aslında bırakamazsın :) motor kullanmanın zorluğundan sonra araba kullanmak çok kolay gelicek diyo çevremdekiler. iyicene gaza getirdiler beni araba almak için:D bu ay içinde kredi çekip megane almayı düşünüyorum.

ROADFOX

Başkan
Bilgi Girilmemiş
Benim motorda yağ yakma veya başka bi sorun yok çok şükür :) bende tasarımını ve honda kalitesini seviyorum. fakat 150lik olduğu ve ben ağır olduğum için 2 kişi binip motorun canını almak istemediğimden dolayı araba almaya karar verdim. sahibinden.com'da ki fiyatlar biraz fazla geldi bana. 2005 ve üstü dizel modeller için. Almaya gittiğimde sitedeki fiyattan 100 200 lira indirim mi yapacaklar yoksa 28bin yazan arabayı 26ya alabilir miyim?

pazarlık bir sanattır hoş benim çok sevmediğim bir sanat ama evet alabilirsin....

Tolga192

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
pazarlık bir sanattır hoş benim çok sevmediğim bir sanat ama evet alabilirsin....

ben pek çirkefleşemiyorum ama şansımı deniyicem:)