motor sesi diğer clıo araclara göre yüksek cıkıyor

alexis3131

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracım renault clio 4 icon start stop 1 5 dci 90 bg modeli 2014 model henuz 6000 km de ve motor diesel ve yüksek ses cıkıo sizce bu normalmi yoksa anormalmı cevabınız için şimdiden teşşkurler :)

ilinsor

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yerinizde olsam yakıt çeyrek deponun altına düştükten sonra eli yüzü düzgün bir istasyondan Shell nitro+ dizel yakıt doldurup bir denerdim (yakıt farklı firmadan aldığınızı varsayıyorum).. ses aynıysa aracı servise gösterirdim.. dizel araçlarda yakıt markadan markaya çekiş ve seste azda olsa farka sebep olabiliyor

alexis3131

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
cevapınız için çok teşekkür ederim evet bende onun farkına vardım performans olarak bayaa etkılı oluyor önerinizi dikkate alacam teşekkürler hocam :)

selim_ugur

Selim Uğur ŞAHİNTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet yakit fark edebilir ama soguk havalarinda etkisi oluyor bunuda dikkate alalim lütfen

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

alexis3131

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet yakit fark edebilir ama soguk havalarinda etkisi oluyor bunuda dikkate alalim lütfen

hocam aracı sıfır aldım 2015 model vardı ama 2014 fıyat ugyunlugundan tercıh ettım sızde bır pişmanlık varmı sesler gelıyor ıcınden eklem gıcırdaması amatısorlerınız nasıl yumusakmı hıc bıse ıstedıgım gıbı olmadı cevapnız ıcın teşekkurler :)

selim_ugur

Selim Uğur ŞAHİNTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Valla bende bir pismanlik yok acikcasi tabi ufak tefek sorunlari olmuyor degil, kronik bir sorunu var aracin direksiyon kutusundan ses gelir "tak tak" cukurlara girdigiz zaman; aracin süspansiyonu serttir

alexis3131

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Valla bende bir pismanlik yok acikcasi tabi ufak tefek sorunlari olmuyor degil, kronik bir sorunu var aracin direksiyon kutusundan ses gelir "tak tak" cukurlara girdigiz zaman; aracin süspansiyonu serttir

evet hocam zamanla olusan sorunlar olacaktır ama daha 5 aylık bır arac resmen dokulmeye basladı özellikle ıç taraftan gelen seslere cok kafam takılıyor suspansıyon olarak bır onerınızmı varmı hocam yoksa tak tak küt küt bınmeye devammı :)

selim_ugur

Selim Uğur ŞAHİNTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Süspansiyona yapacak bisey yok baska nasil bir ses geliyor ki? Mesela???

alexis3131

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Süspansiyona yapacak bisey yok baska nasil bir ses geliyor ki? Mesela???

hocam sesleri bende çözemedım her hangı bır tumsek cukur gırdıgınız zaman esneme gıbı aksamların bırlesme yerınden gıcırdama sesı gelıyor ama yapacak bıse yok ne yazıkkı suspansıyon sıstemı guzel olsaydı tadından yenmezdı bu arac tek sıkıntı sımdılık bu :)

ilinsor

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
soğuk havaya bağlı olarak da arttı biraz trim sesi, ben çok takılmıyorum artıları eksileri, rakipleriyle aralarındaki donanım farklarını, kronik sorunları çok uzun inceleyip aldım aracı.. 35.000 deyim ben çok memnunum, benim bütün ihtiyaçlarımı karşılıyor, bagaj (sportourer) motor ekonomisi ve serilik önceliklerimdi.. benim için trim sesi ikinci planda; zevkler renkler.. vw grubunda üst donanımı alıp artı fiyatla park sensörü almak bana göre saçmalık, kimse bana tok kapı sesi, sağlamlık vs demesin, önceki aracım seat altea manueldi sorunsuz diye anılan 1.6 benzinli manuel model, 50.000 de durduk yere şanzıman dişlisi kırıldı 2.000 TL masraf çıkardı o lokum gibi geçen vites :).. ve hayatımın hiçbir döneminde altımdaki aracı zorlayacak derecede seri araba kullanmadım, aynı hayal kırıklığını trim sesindede yaşadım altea da yine 50.000 km de kapı fitili kaynaklı rüzgar sesi almaya başladı araç içeri ve 35.000 deki clio çok daha az ses alıyor, o tok sesli kapının otomatik camının yine 50.000 de bozulduğunu da belirteyim
60bin TL para verdik demek mantıklı değil, 60 bin çok para olabilir ama ülkemizde bu vergilerle dolu paket dizel araç fiyatları zaten 60bin den başlıyor, yani diğer markanın benzer aracını 50bin e alabilecekken 60bin verip clio 4 almış değiliz ve bana göre Renault clio 4 1.5 90 bg icon tam bir fiyat performans aracı
umarım memnun kalırsınız

Son düzenleme: