Motor sesi içeriye çok geliyor..!!

Emrecaglar99

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar bugün 2013 model joy paket fluence bindim manuel vites aracın içine motor sesi çok az geliyor benim kendi aracında 2013 model otomatik dizel ama benimki diğerine göre hemen hemen 3 kat fazla ses alıyor içeriye bunun sebebi nedir ne yapmam gerek?

2011FLUENCE

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Egzoz durumunuz nasıl
Kaput altı izalatör varmı

Emrecaglar99

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kaputun altında siyah bi yumuşak malzeme vat evet ama her araçta var ondan benim araç içeriye çok motor sesi alıyor. Bunun önüne nasıl geçilir. Diğer araçlarda bukadar

2011FLUENCE

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
motor ile yaşam kabini arası izalosyon duruyormu?
gelen ses motorun çalışma sesimi yoksa titreşimden kaynaklı plastik metal sesmi

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
motor ile yaşam kabini arası izalosyon duruyormu?
gelen ses motorun çalışma sesimi yoksa titreşimden kaynaklı plastik metal sesmi

Muhtemelen motorun kendi sesi. Benim aracta da özellikle rolantide hatırı sayılır ses oluyor.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Emrecaglar99

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gelen ses motorun kendi sesi bildiğimiz dizel motor sesi gerçekten çok içeriye ses geliyor. Fakat aynı model aynı kmde joy paket bir araçta benimkine kıyasla içeriye ses yok denecek kadar az geliyor. Şuan kafama takılan tek sorun bu sonuçta iki araçta aynı usta hatası olablirmi eksik bişeyler yaptılarda motor sesimi yukseldi aracı ben 120bin kmde aldım. Aldığımdan beri sesi böyle önune nasıl geçebilirim.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gelen ses motorun kendi sesi bildiğimiz dizel motor sesi gerçekten çok içeriye ses geliyor. Fakat aynı model aynı kmde joy paket bir araçta benimkine kıyasla içeriye ses yok denecek kadar az geliyor. Şuan kafama takılan tek sorun bu sonuçta iki araçta aynı usta hatası olablirmi eksik bişeyler yaptılarda motor sesimi yukseldi aracı ben 120bin kmde aldım. Aldığımdan beri sesi böyle önune nasıl geçebilirim.

Motor yağının ciddi payı var bu durumda. Örneğin castrol yağları 2db daha az ses verir piyasasaki yağlara göre en ses seviyesine sahip olan marka. Diğer tüm yağların da yapıları gereği diğerlerinden farklı sesli çalışma özellikleri vardır. Benim aklıma yağ dışında bir şey gelmiyor açıkçası.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2011FLUENCE

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
eskiden dizeller enjektör ve pompa sesinden dolayı sesli idi.şimdi benzinliye yakın az sesleri var.wv grubu hariç.
dediğiniz gibi yağdan olabilir.ama anladığım kadarı ile 2 araç arası bariz ses farkı var.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Yağ bakımı ne zaman yapıldı
Enjektörler den yada kullanılan yakıt kaynaklı da olabilir

Atsiz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dizel araçlar sesli çalışıyor evet ama bir önceki aracımla kıyaslayınca şimdikinin içi kütüphane gibi geliyor :)