Motor Silk Deneyimim

akigo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaslar genelde kulaktan dolma degilde,yasadigim deneyimleri paylasmanin sizler icin daha faydali olacagini dusunuyorm.Belkide boyle bir baslik acilsa daha iyi olur zira bu gibi konular aralarda kaynamaz ve sunuda belirtmek isterim bu urunu ne satiyorum nede herangibir cikarim var sadece deneyimlerimden yola cikarak herkesin faydalanabilecegi yararli bilgilerdir.Motor silk adli urune gelince,bu urun bilimin nobel odulu sayilabilecek bir odulu kazanmis cok saglam bir urundur ve bulan kiside bir turk bilimadamidir.Sonradan cikan bor power vs buna ornek yapilanlardir.

Ne olduguna gelince,izindeki micro parcaciklar sayesinde zaman icinde pistonlarda olusan cizikler catlaklardan, patlama esnasinda enerji kacaklari olup motor gucunde azalma ve yakit artisi olmakta ve bu micro parcaciklar o bosluklari doldurarak enerji kacagini minimuma indirmektedir.Butun bunlarin yaninda micri parcaciklari birer bilya gibi dusunursek motordaki surtunme neredeyde sifira inmektedir.
Bu bilimsel olarak kanitlanmis hatta cok onemli bir odul almis bir bulustur.

Gelelim sagda solda okudugum olumsuz yorumlara.Genel olarak (2 gun once yada 1 hafta onde kullandim ama motor ayni) gibi muhabbetler donmekte ki bu tamamen yanlistir.Urunun uzerinde zaten yazmakta,tam sonuc almak icin katki maddesi eklendikten sonra 500 km kullanmak gerekmekte ki tam olarak islevini yerine getirebilsin.

Babam yillardir taksicilik yapmakta ve kullandiklari tum araclara bunu kesinlikle uygulamaktalar ki en son duraklarinda 1milyon kilometreye yaklasan bir araca sahidim.Bunun yaninda agbim 2001 seat toledo aracini teste soktugunda %98-99 oraninda bir sonucla karsilasmisti.

Bunun yaninda sanziman icin olan katki maddeside babamlarin taksisindeki vites sorununu tamamen ortadan kaldirmistir.

Sonuc olarak kulaktan dolma bilgilere bakarak kesinlikle bu urunden korkmayin ve bu isin ilk kesfeden kisiye ait motor silk markasini kullanin derim.

Tekrar belirtmek isterimki kesinkikle ama kesinlikle bu urunle alakam yoktur.Sadece faydali olabilmek adina gercek deneyimlerimi ve soru isaretlerini kaldirmak istedim.

mehmetbilen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende yeni aldım ama henüz kullanmadım...havalar ısınınca koyacağım..yağ değişimime 8 bin km var henüz..ama erkenden yağını değiştirip motor silk koyacağım...