Motor soğukken araç geç çalışıyor

fatsali52

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
selamlar arkadaşlar forumda ilk defa şikayetimi yazıyorum..bende 1.4 16v 2006 model modus var ancak aracımda şöyle bi sıkıntı var araç motor soğukkun benzinde geç marş alıyor ama bi kere marş aldıktan sonra sonra tek marşda çalışıyor neden kaynaklanabilir bilginiz var mı aci cevap yazarsanız sevinirim..:maryo

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardeşim öncelikle hoş geldin. Bobinini ölçtürdün mü? Sanki öyle bir sıkıntı sezdim.

atkn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracınız soğukken geçte olsa çalıştığında gaz yemesi normal mi?

fatsali52

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sağolun arkadaşlar bobini ölçtürmedim ..enjektörlere baktık sıkıntı yok dediler..okuyucu değiştirdim yine aynı ve benzin filtresinde de sıkıntı yok dediler..araçta motor sıcakken yık diye marş alıyor acaba servise götürsem tam olarak cevap verebilir mi ya da bi çözüm önerirseniz sevinirim arkadaşlar..

fatsali52

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
gaz yemesi pek normal değil usta

atkn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benzin pompasına da baktırmışındır baktırmadıysan sabahki marşta basıncı kontrol ettir.
Gaz yemesi normal değilse boğulur gibi yapıyorsa motor beynindendir başıma çok geldi sceniclerde, megane 1 de.Bunun testinide yapmak için oto elektronik işleri yapanlardan alabileceğin immo off lu beyin varsa 1 günlük emanet taktır arabana arızanın düzelip düzelmeyeceğini tesbit edebilirsin.

atkn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arızaya çözüm buldunuz mu