Motor soğukken arıza lambası yanıp sonuyor ?

murat66can

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abilerim sorun anlaşıldı fakat ÇÖZÜLMEDİ..

Geçen inanlara gittim ve sikayetimi belirttim güzel yardımcı oldular fakat araca obd den bilgisayara takınca her hangi bir sorun çıkmadı ardından birşey fark ettim araç sadece motor soğukken arıza lambası yanıp sonuyor nedeni ne olabilir sizce ??

murat66can

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Guncell

cagatay52

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracı bırakıp soğukken denettirin ilk marşa bilgisayara bağlı yaptırın

murat66can

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracı bırakıp soğukken denettirin ilk marşa bilgisayara bağlı yaptırın

Yapıldı abi fakat bilgisayarda hiç birşey çıkmıyor

mehmet_ozturk05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Muratcanım bu durum normal deil malasef. Çağatay göreli kardeşimizin dediği gibi serviste detaylı inceletmeni tafsiye ederim.

murat66can

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Muratcanım bu durum normal deil malasef. Çağatay göreli kardeşimizin dediği gibi serviste detaylı inceletmeni tafsiye ederim.

Abi inanlara gittim ama çok kalabalık abi acaba şansıma mi böyle geldi hep mi böyle bilmiyorum aracı içeri alıyorlar bende giremedi detaylı anlatım için napicam valla bilmiyorum ve çok kafama takiliyor

rallier_61

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gecen gun, babam arabayi yikadiktan sonra bizimkinde de yanmış.. gaz emisyonunu kontrol ettir diye ;emr-i vaki yapiyor bir de :)
Soguk motorda bende de yapmıştı aynısını.. dipgaz falan yaptim, sonmedi, gidisinde de sorun yoktu. Bende yandiginda, depoda shellin mazotu vardi, babamda totalde yandi.
Yaptigimiz tasarrufu, dpfyi temizlemeye feda edecegiz anlasilan.
Servistekiler de devlet memuru gibi; odbden baglayip sorun yok diyorlar.varsa bu motorun bir kronigi, ona gore islem yapmalari gerekirken..
7000kmdeki aracin yaptigina bak.

murat66can

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gecen gun, babam arabayi yikadiktan sonra bizimkinde de yanmış.. gaz emisyonunu kontrol ettir diye ;emr-i vaki yapiyor bir de :)
Soguk motorda bende de yapmıştı aynısını.. dipgaz falan yaptim, sonmedi, gidisinde de sorun yoktu. Bende yandiginda, depoda shellin mazotu vardi, babamda totalde yandi.
Yaptigimiz tasarrufu, dpfyi temizlemeye feda edecegiz anlasilan.
Servistekiler de devlet memuru gibi; odbden baglayip sorun yok diyorlar.varsa bu motorun bir kronigi, ona gore islem yapmalari gerekirken..
7000kmdeki aracin yaptigina bak.
abi valla bizim araçta da shell ve total mazotu vardı acaba bunların karışımı iyi gelmiyor mu bizimkilere :))

Sorma abi bide adama diyorum ki motor sogukken yapıyor yok anam o herşeyi biliyor sorun yok sorun yok diye sonra tekrar yandı aradım gelin dedi babamda çıktı otobana 4. viteste 110 120 km arası 10 dk kadar gittik hiiç birşey kalmadı şükür :) sende dene derim abi