Motor Soğukken gelen ses

BamBam

Murat ÖZDEMİR ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Peki değiştirmesek bi sorun çıkarırmı ?

Ses dışında bir sıkıntı olmaz, çok rahatsız değilseniz baskı balata değişimine kadar idare edin böyle..iki kere işçilik vermemiş olursunuz, az buz işi yok çünkü araba ustasına göre 5-8 saat arası yatar sanayide...parası sıkıntı değilse bile bu olayı iki kere yaşamak istemezsin

casus06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hmm çok teşekkür ederim sizin plakanız gaiba bam eğer yanılmıyorsam sizin aracınızı küçükevde çok görmüştüm :)

ArMy

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Küçük evde bamı görmüşsen beni de görmüşsündür kesin.Hoparlörle uğraşan arkadaşlarmıydınız siz :)

Bu arada bilyanın değişimini biraz geciktirsem ne olur diye ben de sormuştum servis mekaniğine. Değişik bir mimikle ne zaman ne yapıcağı belli olmaz demişti :)

casus06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet :) hoparlörüde ertesi gün taktım ve çokda sağlam oldu :)))

BamBam

Murat ÖZDEMİR ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hmm çok teşekkür ederim sizin plakanız gaiba bam eğer yanılmıyorsam sizin aracınızı küçükevde çok görmüştüm :)

Doğrudur Ramazan'da sık sık oradaydik..hoparlör muhabbetini ben de hatırlıyorum...bu arada aracını yine de güvendiğin bir ustana göster derim, için rahat etsin. Sorun %95 bizim dediğimiz sekilde ama belli olmaz bu isler...bakmadan görmeden konuşmak genelde tutsa da her zaman doğru değil...

Megane-FU*

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
eski yararlı konuların güncellenmesi ..

suavi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Konuya otopsi yapayım :) bu çalar saat gibi çıkan ses hava sıcaklığının -6 -9 lara düşmesiyle bende duyar oldum. Ses debriyajdan ayağımı çeker çekmez 1-2 saniye geliyor, ortalama 4-5 km yol aldıktan sonra tekrarlamıyor. Devirdaim bilyası olduğunu sanmıyorum fakat debriyaj bilyası bencede doğru tespit. Baskı balayatla birlikte değişecek o zaman. Mesaj yazıp bilgi veren herkese teşekkürler.