Motor soğukken gelen ses

oguzkocapicakk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhabalar. son 2-3 gündür aracı çalıştırdığımda kayıştan ses geliyor 1-2 dakika sonra sesi kesiyor. ses çok abartılı değil hafif bir ses yapıyor. Ve son birkaç gündür güneşlerin açmasıyla başladı bu tesadüf mü yoksa gerçekten havalardan dolayı mı bilemiyorum bu arada triger setimi 3 ay önce değiştirdim. Sesi kesmek için ne yapmalıyım sabah uzun yola gideceğim herhangi bir sorun teşkil edermi yardımcı olursanız sevinirim saygılar selamlar.

ALE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ertugrulpolat.jpg

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı ses bende de vardı hocam. Ama şu aralar bıraktı ses çıkarmayı. Ben sabahın neminden ıslaklığından dolayı v kayışından geliyor diye düşünüyorum o sesi.

TuRKSySTeM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sakın WD40 gibi yağlayıcı, pas arındırıcı spreyler kullanmayın, mevsimsel geçiş dönemindeyiz, arkadaşın dediği gibi kayış sesi olabilir.

oguzkocapicakk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı ses bende de vardı hocam. Ama şu aralar bıraktı ses çıkarmayı. Ben sabahın neminden ıslaklığından dolayı v kayışından geliyor diye düşünüyorum o sesi.
Herhangi bir ustaya gittiniz mi hocam kendiliğinden mi bıraktı şöyle diyim son iki gündür havalar 6-7 derecelere düştü sesi motor soğukken de yapmayı kesti ama bugün hava 21 dereceye yükseldi sabah marşa bastım yine ses çıkarmaya başladı

oguzkocapicakk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sakın WD40 gibi yağlayıcı, pas arındırıcı spreyler kullanmayın, mevsimsel geçiş dönemindeyiz, arkadaşın dediği gibi kayış sesi olabilir.
Yok ustam hiç birşey kullanmıyorum. Ama havalardan olduğuna kesin kanaat getirdim çünkü iki gündür havalar soğudu ses yapmayı kesti bugün hava tekrar 20 derecelere yükseldi ses tekrar meydana geldi. Ne yapmak gerek acaba

ertugrulpolat.jpg

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam havalar ısınınca ses ortadan kalktı. Daha da hiç duymadım. Bi ustaya da gitmedim. Dediğim gibi havadan büyük ihtimal ama size yanlış bişey söylemek istemem bi ustaya göster istersen. Kaputun sağından geliyosa ses ikimizin problemi de aynıdır büyük ihtimal

muarigumus

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bir zamanlar Ford Connect aracımızda vardı buna benzer problem, hidrolik yağını (yanlış hatırlamıyorsam) bir kontrol ettirin,

o zamanlar ustaya götürdük bilemedi oto yıkamacı sesi duyunca anında teşhis koymuştu ve yağ eklenince ses filan kalmamıştı

weyselaysel

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ses marş dinamo kayışından geliyordur hocam %90. Çok soğukta ve yağmurlu havada yapar ses problem teşkil etmez.
Yağmurda su gelir ve ıslanınca soğuk havada ise soğuktan gerilince gelir.

Kafanız rahat olsun ustaya götürün

oguzkocapicakk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkürler herkese..

harun761

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kayışa pudra dökebilirsin kesin çözüm