Motor soğutma suyu ekleme hakk.

Celyx

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamlar, Clio 4 2020 0.9 TCe 90HP aracımı ilk sahibinden satın aldım. Aklıma takılan bir husus motor soğutma suyu kutusu açık yeşil renkte ve yarı seviyenin biraz altında görünüyor. Plastik kutunun tam ortasında ki birleşme yerini düşünebilirsiniz onun biraz altında. Bu suya ilave etmek istersem ne kullanmalıyım? Servise gitmek gerekir mi?

Sing_a_song

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Servise gitmeye gerek yok.

İster antifriz, ister şişe su veya musluk suyuyla çizgiye neredeyse ağzına kadar doldurun. Fazlasını zaten atıyor.

Kapağı araçç soğukken açın. (aracı hiç çalıştırmadan)

(veya stop ettikten en az 15 dk sonra kapağı hafif hafif çevirin. Yoksa fışkırır yanarsınız allah korusun).

ieb93

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamlar, Clio 4 2020 0.9 TCe 90HP aracımı ilk sahibinden satın aldım. Aklıma takılan bir husus motor soğutma suyu kutusu açık yeşil renkte ve yarı seviyenin biraz altında görünüyor. Plastik kutunun tam ortasında ki birleşme yerini düşünebilirsiniz onun biraz altında. Bu suya ilave etmek istersem ne kullanmalıyım? Servise gitmek gerekir mi?

İki birleşim yeri neredeyse max çizgisinin orası. Tavsiyem maximum çizgisini geçmeyin. Su ve antifriz kendinizce oranlayıp doldurabilirsiniz.

ertangun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Max çizgisini geçmeden doldurmanızda fayda var. Yukarda arkadaşların dediği şekilde doldurabilirsiniz.

Fakat bunu kontrol etmenizi öneririm.
Örnek soğuk motorda eklediyseniz eklediğiniz seviyeyi bir not edin.
Kapağı düzgünce sonuna kadar sıkın.
Belli süre aralıkta aynı soğuklukta motoru kontrol edin derim.
Su eksiltiyorsa bir sorun olabilir.

Celyx

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İlginiz için teşekkür ederim. Dün en son bir miktar su ekledim, yarı birleşim yerinin biraz altındaydı max seviyeye çıkarmadım. Bugün yaklaşık olarak 50km yol yaptım su normal seviyede şimdilik.
Teşekkürler.