Motor Takozu

burakgk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim sorum motor takozu hakkında.Geçen sefer arabayı triger değişimi için ustaya götürdüğümde motor takozunun kopmuş olduğunu söyledi ve değişmesi gerekiyor dedi.İnternette biraz araştırdım sanırım sarsıntıyı engelliyor bu parça,çokta bilgim yok açıkçası.Yani sizce ne yapmalıyım.Gerçekten kopup kopmadığını nasıl anlayabilirim.Yada değiştirmezsem ne gibi sorunlar çıkartır.Maliyeti ne kadardır? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Usta boşyere dememiştir onu,motor sarsıntılı çalışır,ani yüklenmelerde ön taraftan ses gelir,değiştirmezsen ilerleyen zaman içerisinde motora,aktarma organlarına,egzozt monifolduna vs zarar verir...

Burak61

Bilgi Girilmemiş
benim meganeda da olmuştu bu sorun hatta ben kırmıştım :D 90 mıydı 100müydü öyle bişeydi arabanın önünü çok sarsıyor değişmeni şiddetle öneriyorum ilerde daha fazla sorunla karşılaşırsın...

karado

Murat ŞATIRLAR-BORNOVA,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
3 kuruştan kaçmayın bence, değiştirin. biz de vizeden önce genel bir bakım için sanayiye gitmiştik 1. siteye, dayım değiştirmiş bile, bu da var dedi, eyvallah dedim:)

excoupe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
mutlaka değiştirin...bir bakarsınız yolda giderken motorunuz sizi geçiyor... :) veya ani yüklenmelerde motor radyonun olduğu yerde kucağa gelebilir :D şaka bir yana kulaklardada problem varsa olmaması içten bile değil

burakgk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İlgilendiğiniz için teşekkürler o zaman hafta içi direk gidiyim.Sabahtan gel demişti motorun soğumasını beklicekmiş uzun sürer mi gerçekten?40 tl filan demişti ama işçiliğini filan söylemedi ne kadar olmalıdır ortalama ?

ArMy

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
İlgilendiğiniz için teşekkürler o zaman hafta içi direk gidiyim.Sabahtan gel demişti motorun soğumasını beklicekmiş uzun sürer mi gerçekten?40 tl filan demişti ama işçiliğini filan söylemedi ne kadar olmalıdır ortalama ?

40tl ise yan sanayidir.Servis fiyatları 200tl'Nin üzerinde.Gerçi aracınız nedir bilmiyorum ama usta'nın söylediği sıkıntıları verir.Özellikle kısa vadede egzoz sisteminde sıkıntı yaratır.

burakgk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracım 1998 model , 1.6 8v.Tam bilmiyorum ama bu takoz bir kaç tane mi yoksa bir tane mi?Ve takım olarak mı satlıyor?İşçiliği ne kadar tutar?

MatraX_07

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Motor takozu önemli bir parça gibi görünmese de aslında motor ve araç için önemli bir parçadır
Mutlaka değiştiriniz
Değilse araç sarsıntılı çalışır motor stop edilince 'tak'diye ses verir ayrıca diğer parçalara da zarar verir

burakgk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ya sanırsam orjinalle yan sanayi arasında ciddi bir fiyat farkı var.Yan sanayi çok mu sorun çıkartır acaba?