Motor titreme

hakanunal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar benim araçta 1 .vites te bazen titreme oluyor aynı problemi yaşayan varmı aracim 2012 model
1.2 benzinli.

Özellikle aracınızı dur kalk sıkışık trafiğe sokun belli bir süre sonra 1 ci vites kalkışlarda süreklilik arz ediyorsa,baskı şemsiye ve yaylarının zamanından önce esnekliğini yitirmesinde kaynaklanıyor.Dur kalklarda yüzey ısınması daha çok olduğu için sıkıntı fazlaca hissedilir.Bir önceki aracımda bahsettiğiniz şeyi yaşadım.36.000 Km'de garantiden baskı balata bilya setini ücretsiz değiştirttim.Baskı balata bitse anlarım fakat servise bahsettiğiniz kilometrede kullanıcı kaynaklı böyle birşey olamıyacagını belirtin.Kolay gelsin.

cozep

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu olay bende ılk sabh calıstırmada soguk motorda kalkarken oluyor.yazın hıc olmadı.bende motorun ufaklıgına ve havanın soguk olmasına ılıskılendırdım takıpteyım

icon4

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Özellikle aracınızı dur kalk sıkışık trafiğe sokun belli bir süre sonra 1 ci vites kalkışlarda süreklilik arz ediyorsa,baskı şemsiye ve yaylarının zamanından önce esnekliğini yitirmesinde kaynaklanıyor.Dur kalklarda yüzey ısınması daha çok olduğu için sıkıntı fazlaca hissedilir.Bir önceki aracımda bahsettiğiniz şeyi yaşadım.36.000 Km'de garantiden baskı balata bilya setini ücretsiz değiştirttim.Baskı balata bitse anlarım fakat servise bahsettiğiniz kilometrede kullanıcı kaynaklı böyle birşey olamıyacagını belirtin.Kolay gelsin.

Servis danışmanı ile sizin Mesajınızı birlikte okuduk
Hangi serviste işlem yapıldı birde aracın plakasını paylasirmisiniz .

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Baskı balata garantiye girmez lakin servis isterse müşteri memnuniyetine dahil ederek ücretsiz değişim yapabilir...

hakanunal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Servis danışmanı ile sizin Mesajınızı birlikte okuduk
Hangi serviste işlem yapıldı birde aracın plakasını paylasirmisiniz .

Bir önceki aracım Fiat Grande Punto idi.Fiat Göztepe oto yetkili servisinde bu işlem yapıldı.Üretimsel hatada markanın önemi olduğunu düşünmüyorum.Servis iyi niyetli davranırsa uzatmadan bu problemi halleder !