Motor üst koruma kapağı temizliği

Muro.nl

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende herhangi bir ses yok.Kacak ve catlak olabilir ama en iyisi ustaya gostermek turbo arizasinin araca verebilecegi sikintilari eminim benden daha iyi biliyorsunuzdur

LG-H525 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Evet biliyorum sıkıntı yaratır mutlaka,ama turbodan olsa duman atması yağ yakması gerek,hiç birisi yok...hava kaçağı ile ilgili bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum, yada basınç sensörü arızalı. Bakalım ne çıkacak sonuç,vakit bulunca bakacağım inşallah...

Verstuurd vanaf mijn E6653 met Tapatalk

Emrebali05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynen benimkide gazı kesince gidiyo ses,sendede çekiş düşüklüğü varmı peki...ben daha önce 82bg kullaniyodum,şimdiki 106bg ama 82bg gibi bile hissetmiyorum arabadaki gücü. Ve en kısa zamanda halledip sonucu sizede söylerim.

çekiş düşüklüğü yok bir de o tısslamanın normal olduğunu öğrendim dert etmeye gerek yokmuş

Muro.nl

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
çekiş düşüklüğü yok bir de o tısslamanın normal olduğunu öğrendim dert etmeye gerek yokmuş
İşte bende çekiş düşüklüğü var,daha önce biraz daha azdı tislama sesi şimdi biraz daha yükseldi. Kaçak olduğunu yada turbo elemanlarından birisinde bi aksaklık olduğunu düşünüyorum.Bak mesela diğer arkadaş bende öyle bir ses yok diyo...
Bende bi kaç ustaya gösterdim onlarda başından savar gibi normal dedi ama ben anormal bir durum seziyorum.
Hatta yakıt tüketimi arttı.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
İşte bende çekiş düşüklüğü var,daha önce biraz daha azdı tislama sesi şimdi biraz daha yükseldi. Kaçak olduğunu yada turbo elemanlarından birisinde bi aksaklık olduğunu düşünüyorum.Bak mesela diğer arkadaş bende öyle bir ses yok diyo...
Bende bi kaç ustaya gösterdim onlarda başından savar gibi normal dedi ama ben anormal bir durum seziyorum.
Hatta yakıt tüketimi arttı.

Turbo hortumlarında kaçak olabilir.Bir arkadaşınız gaza bassın sizde sesin nereden geldiğini kontrol edin

Muro.nl

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Turbo hortumlarında kaçak olabilir.Bir arkadaşınız gaza bassın sizde sesin nereden geldiğini kontrol edin
Yaptım onu,gaza basınca turbonun oradaki hortum bağlantılarından tislama sesi geliyo,ya kaçak yada hortumlarda yırtık var sanırım açmadan bakmadan belli olmayacak hepsini tek tek kontrol etmem gerekiyor...
Wastegate sorunuda olabilir,intercoolerdan gelen basınç sensorude olabilir,yeterli basınç yok hortumlarda gaza yüklenince...
Bakalım açınca hepsini kontrol etcem,egr valfinide temizlerim manayla.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Yaptım onu,gaza basınca turbonun oradaki hortum bağlantılarından tislama sesi geliyo,ya kaçak yada hortumlarda yırtık var sanırım açmadan bakmadan belli olmayacak hepsini tek tek kontrol etmem gerekiyor...
Wastegate sorunuda olabilir,intercoolerdan gelen basınç sensorude olabilir,yeterli basınç yok hortumlarda gaza yüklenince...
Bakalım açınca hepsini kontrol etcem,egr valfinide temizlerim manayla.

Benim dci 105 lik de turbo yeterli basınç üretemiyor obd ile kontrol edince map basıncı sabit 19 ölçüyor gaza bassamda değer aynı. Sorun map yada tesisatı

Muro.nl

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim dci 105 lik de turbo yeterli basınç üretemiyor obd ile kontrol edince map basıncı sabit 19 ölçüyor gaza bassamda değer aynı. Sorun map yada tesisatı
Map sensörü emme ile alakalı ama, benim sorunum turbolader(turbo basınç sensörü),wastegate ve hortumlarda, çünkü başka herhangibir sorun yok motor çalışmasında...
Hiç bi şekilde siyah duman ve yağ yakma, eksiltme olayı yok.
Turbo yüklemede sıkıntı yani.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
gri plastik kapağı nasıl temizleyebilirim. Üzerinde lekeler var. Parlak tertemiz yapmak için ne kullanmak lazım ? Resim temsili bu arada motoru falan söktürmedim :)
bbnzyj.png

Çok amaçlı yağlayıcı ve spreyler kullanmayın. Öncelikle bu ürünlerin amaçlı yağlayıcı olduğundan plastik akşam üzerinde tortu bırakır ve bir sonraki temizlikte yağ katmanına karışmış topaklanmış çamurumsu bir şey olur. Bunun gibi mekanik veya elektronik ortamlarda silikon spreyinin kullanilmasi son derece yanlıştır. Bu alanlar icin özel olarak üretilmiş olan bir çok bilinen markalarda mevcuttur ( Berner, wurth, terosan, forch) motor içi temizleme sıvısı veya spreyi var. Özellikle motor üzerindeki plastik aksamda etkilidir. Basıları sadece sıkılarak uygulanır. Ekstra temizleme ve silme gerektirmez. Bazıları bez ile silinmeli veya su ile durulanmalı. Engine cleaner idi adı yanlış hatırlamıyorsam. Be sunu da söyleyeyim ki sakin ama sakin isini bilmeyen yıkamacida motor yıkatmayın.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Map sensörü emme ile alakalı ama, benim sorunum turbolader(turbo basınç sensörü),wastegate ve hortumlarda, çünkü başka herhangibir sorun yok motor çalışmasında...
Hiç bi şekilde siyah duman ve yağ yakma, eksiltme olayı yok.
Turbo yüklemede sıkıntı yani.

Bu map sensörü yani turbo basınç sensörü9d5911a56acbd8a686c7849757a1138c.jpg Buda benim aracımdaki map sensörüeedc17c863721c3bbae4f45301d833f3.jpg

Ekli dosyalar

• 9d5911a56acbd8a686c7849757a1138c.jpg
    9d5911a56acbd8a686c7849757a1138c.jpg
    50.8 KB · Görüntüleme: 0

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Bu hava filtresinden sonra olan havanın yoğunluğu nu ve ısısını ölçen maf sensörü (hava akış metre)6062b3f69c0b7fd312fb59fe49c8d540.jpg7e5bd1b298200c70e217b17c6ecfd78c.jpg

Ekli dosyalar

• 6062b3f69c0b7fd312fb59fe49c8d540.jpg
    6062b3f69c0b7fd312fb59fe49c8d540.jpg
    47.4 KB · Görüntüleme: 0