Motor yağ yakmasi

giqq

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba arkadaşlar,
14 rxt 2002 HB CLİO sahibiyim.
aracımın yağı 3 ayda 5 lt bittince ve arkadan sürekli hic bitmeyen bir duman cıkınca tamirciye cektim.
her tamirci motor yağ yakıyor diyerek 2000 3000 fitaylar bicti şimdi bu fiyatları vermek güc en azından benim icin.
2.si bu adamın ne kalitede bir conta vs parca takıcağını bilemiyorum.yan sanayi takıpta da gönderebilir beni.
şu işi düzgün yapıp uygun fiyat alan bir servisi veya tamircisi olan varmıdır beni yönlendirebilirmi.araba 5 gündür yatıyor ve uyuz oluyorum tüm tamirciler nerden gecirsemin hesabını yapıyor kimse ya arkadaş senin sorunun şu şu şu ben sana işciliğim şu ve şu fiyata yaparım demiyor.direk 3000 4000 yaw yeni motoru ne kadardır ki bunun ben anlamıyorum bir yardımcı olun lütfen.

*Gökhan42

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba arkadaşlar,
14 rxt 2002 HB CLİO sahibiyim.
aracımın yağı 3 ayda 5 lt bittince ve arkadan sürekli hic bitmeyen bir duman cıkınca tamirciye cektim.
her tamirci motor yağ yakıyor diyerek 2000 3000 fitaylar bicti şimdi bu fiyatları vermek güc en azından benim icin.
2.si bu adamın ne kalitede bir conta vs parca takıcağını bilemiyorum.yan sanayi takıpta da gönderebilir beni.
şu işi düzgün yapıp uygun fiyat alan bir servisi veya tamircisi olan varmıdır beni yönlendirebilirmi.araba 5 gündür yatıyor ve uyuz oluyorum tüm tamirciler nerden gecirsemin hesabını yapıyor kimse ya arkadaş senin sorunun şu şu şu ben sana işciliğim şu ve şu fiyata yaparım demiyor.direk 3000 4000 yaw yeni motoru ne kadardır ki bunun ben anlamıyorum bir yardımcı olun lütfen.
arkadasım olay basit parcaların listesini alıp yedek parcacıları dolasıpp pazarlıkla alacaksın orjinal parcaları... gotureceksın bıde pazarlıkla ustaya yaptıracaksın.. Madem guvenecegın adam yok...

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
motorunda sıkıntı büyük ki o kadar para istiyorlar 2000 iyi istemiz 3000 den başlar yetkili servislerde ama ilk önce bi arıza teşisi yaptırmanız gerek kafam rahat olsun diyorsan 2 yılda garantisi olsun diyorsan yetkili serviste yaptır...

giqq

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
teşekkürler cevap icin yetkili servis 2 3 katı daha fazladır bence.
önerin varmı istanbul ici yetkili servis.
gökhan42 inin dediği gibi yapmaktan başka care yok gibi gözüküyor.

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
teşekkürler cevap icin yetkili servis 2 3 katı daha fazladır bence.
önerin varmı istanbul ici yetkili servis.
gökhan42 inin dediği gibi yapmaktan başka care yok gibi gözüküyor.

[MENTION=2]*USTA[/MENTION] Sana yardımcı olacaktır İstanbul da var tanıdıklarımız

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Anadolu yakasında Güven Altan Yetkili servisini önerebilirim...

RenaultSporT

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
2 olasılık var aracının bu arızayı yapması için
1. si silindir kapagında bir kacak vardır subap lastikleri gitmiştir 1 conta takımı alırsın kapak reklifiyeye gider belki bi subap takımı yaklasık 1000liralara cözersin işçilik dahil
2. olasılık piston segman veya gomlek gitmiştir ozamanda maliyetin 2 lirayı gene gecmez gibi komple reklifiye işçilik dahil
yönlendirebilecegim ve aracını cabuk bir sekilde alabilecegin 2 yer mevcut ama kimse uzaktan ve silindir kapagını sokmeden kesin bir sey diyemez
parcalarıda orjinal alabilecegin yerde tavsiye edebilirim gidersin lazımlı parcanı kendin alırsın
bu arada anlatıgına gore araba segman kırmısa benziyor ama bu sadece bir tahmin tabi
bu arada istanbulun neresindensiniz

giqq

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
istanbul ataşehir tarafındayım yardımların icin şimdiden teşekkürler.dinliyorum seni abicim.