Motor yaği problemi

katlav

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhabalar , deneyimli arkadaşlardan bilgi almak istiyorum.

aracım 2014 model 9.000 km de clio 4 1,2 75 bg
sorunum daha önceki eski araba deneyimlerimden aracın motor yağını suyunu sık sık kontrol ederim.
geçenlerden motor yağ kapağını açtığımda kahverengimsi kıvam gördüm sanki yağa su karıştırıyormuş, conta yakmış gibi fakat yağ çubuğunda
böyle bir durum söz konusu değil. beni gayet huzursuz etti nevşehirdeki reno servisine gittim kapıda motor ustasıyla denk geldim ve kendisine gösterdim
kendisi normal olduğunu nemlenmeden dolayı böyle yaptığını bir sıkıntı olmadığını söyledi. ama içim rahat değil deneyimli arkadaşlarımın konu hakkında beni
aydınlatmasını rica ediyorum.

şimdiden çok teşekkürler

EndSpeed

Erdem,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bencede Çok önemli bir sorun yok. olsa çubukta da anormal durum olurdu.

or_by

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
suyuna nereden bakıyoruz :D cahillik işte

katlav

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dün tekrar servise gittim baktırdım. sıkıntı yok dediler. motor soğuk araba ısındığında nem yapıyor o yüzden oluyor dediler.

EndSpeed

Erdem,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
suyuna nereden bakıyoruz :D cahillik işte

ağa sol tarafta şeffaf bidon var elips şeklinde ona bakıcan min den aşağı max dan yukarı olmayacak. antifrizlidir sarı veya turuncu mavide olabilir.

EndSpeed

Erdem,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dün tekrar servise gittim baktırdım. sıkıntı yok dediler. motor soğuk araba ısındığında nem yapıyor o yüzden oluyor dediler.

haftada bir çubuğuyla kontrol edin azalma oluyorsa durumu ciddiye alırsınız. ama onun dışında azalma olmazsa. dediğim gibi sorun teşkil eden büyük birşey değil.

Emre3444

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araçta sıkıntı olsa servis söyler ve bakıma alırdı zaten hiç süpheniz olmasın gönül rahatlıgıyla kullanabilirsiniz :)

or_by

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ağa sol tarafta şeffaf bidon var elips şeklinde ona bakıcan min den aşağı max dan yukarı olmayacak. antifrizlidir sarı veya turuncu mavide olabilir.

eyvallah sağolasın sağda sarı yeşilimsiye kaçan renkte var evet ama ben onu sadece antfiriz deposu sanıyordum sistem gerektikçe oradan çekiyor diye düşünmüştüm 12 3

EndSpeed

Erdem,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
eyvallah sağolasın sağda sarı yeşilimsiye kaçan renkte var evet ama ben onu sadece antfiriz deposu sanıyordum sistem gerektikçe oradan çekiyor diye düşünmüştüm 12 3

sağda mı kalıyor kaputu açıp önün kaputa baktı şekilde solda oluyor ama aracın içine geçince sağ da :D ... hıhh o sarımsı şey işte suyla atifrizi karıştırıyorlar bende zamanında senin gibi çok aradım bu boyamsı şey başka şeydir diyede meğer oymuş. :D cahillik böyle birşey ama deneyim bilgi veren oldumu sende aktarırsın zamanla böyle akıp gider. yalnız sistem gerektikçe fikrini beğendm :D öyle yapıyor çünkü .

or_by

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sağda mı kalıyor kaputu açıp önün kaputa baktı şekilde solda oluyor ama aracın içine geçince sağ da :D ... hıhh o sarımsı şey işte suyla atifrizi karıştırıyorlar bende zamanında senin gibi çok aradım bu boyamsı şey başka şeydir diyede meğer oymuş. :D cahillik böyle birşey ama deneyim bilgi veren oldumu sende aktarırsın zamanla böyle akıp gider. yalnız sistem gerektikçe fikrini beğendm :D öyle yapıyor çünkü .

kenarda diyim bari :D bakış açısına göre değişiyor çünkü :D ben onu su kadar akışkan değilde jel gibi daha yoğun bir madde olarak algıladım neden öyle algıladım bilmiyorum şuan kendi kendime sorgulayınca fark ettim. konstre gibi akışkan ama daha koyu bir madde olarak düşündüm. daha motor bölümünü detaylı inceleyemedim yağ çubuğunun önünde daha genişce bir kapak var gene sarı o ne işe yarıyor acaba? akü nün arkasındaki beyaz bidon fren hidroliği sanırım. radyatör için bir kapak filan var mı?