Motor yağı :(

eseslimm26

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
:soru Selam arkadaşlar..Benim bi merak ettiğim bir sey var..motor ilk çalışma anında motor yağı seviyesi normal diyor.fakat belli bir yol gittikten sonra yağ seviyesi düşük diyor sebebi nedir ne yapmam gerekir arkadaşlar.. arabam megane 2 1.4 16 v. şimdiden tşk ediyorum.:soru

PauLord61

Mehmet İNCE,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Siz aracın yağını hiç kontrol ettiniz mi ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Emre3444

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracın yağ seviyesini kontrol edin en kısa zamanda yoksa yolda giderken aniden arac stop eder ve sanayinin yolunu tutar ve 4 bin lira masraf açar:)

mehmet_ozturk05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet motor yağının kontrol edilmesinde fayda var. Mazallah arabayı yakarsınız.

Uğur

Yönetici
Başkan
33-Mersin
İlk çalıştırdığınızda yağ kartere çökmüş olduğundan sensör normal görüyor.En iyisi elle çubuğu çekip bakmak.Eksilen kadar ilave etmek.Hatta değişim vakti geldiyse ya da yakınsa yağı komple değiştirip gözlemlemek.Yine yaparsa yağ pompası ile alakalı olabilir.

candeliorman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Motor yag seviyesini herhangi bir renault yetkili servisine gidip kontrol ettiriniz aksi takdirde motorda buyuk problem yasayabilirsiniz motor sogukken yag kartele coktugunden dolayi normal seviyedeymis gibi gosterebilir fakat motor isininca durum degisir siz hemen yag miktarini kontrol ettiriniz

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

eseslimm26

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
konu için yaptığınız yorumlar için teşekkür ederim..evet motor yağına baktım ve castrol magnetec aldım bir litre ekledim ve koyduğumdan beri sorun kalmadı..