Motor Yıkama... Dikkat!

c_cihan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2 hafta önce aracımı yıkatırken motoru da yıkatayım dedim. LPG beyninin olduğu kısım naylonla kapatıldı ve en azından tazyikli suyla teması engellendi. Sorun olmadı diye seviniyordum.

Fakat dün teklemeye başladı, bobinden olduğunu tahmin ettim. Mecbur sanayiye gittik, meğer bobinlerin dibine su kaçmış ve bobinin biri de sudan dolayı arızalanmış. 3 Ayda 2. bobin oldu gitti bir 70 TL daha :)

Sonuç : Demek ki neymiş, motoru yıkatmak sorun çıkarabiliyomuş :)
Ders : Yıkama bittikten sonra bobinleri çıkarıp oraları temizlemek gerekiyormuş..:eyv

croman

Burak ÖZKAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben korkuyorum :) hatta arabayı başkasına yıkatmaya korkuyorum :) kendi arkadaşım yıkamacı anlattıkları kötü baya :) çok beyin yakmışlar şanzuman motor beyni flan neler neler. bu konuda pinpirik biriyim :)

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kesinlikle renault araçların özellikle benzinlilerin motoru yıkanmaz arkadaşlar özel spreyler var pislikleri döken sıkacaksın güzelce bezle silersin 1.4 araçlarınızda kesinlikle ama kesinlikle motor yıkattırmayın.

bilalrx

Bilgi Girilmemiş
motor yıkama ilginç bir gelenek... herşeyı zamanla çürütür... bas havayı tut spreyı temizle geç... çamaşır yıkar gibi motor yıkama mı olur... sonra uğraşıyorlar... :berbatıslık

gemsazr9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
niye 1,4 lerin yıkanmıyor 1,6 ların yıkanıyor mu?

serkanaygün

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Haldır huldur mazotla vs ile motor yıkamaya karşıyım. Aracın nasıl her tarafı için geliştirilmiş bir temizleme ürünü varsa alırsın motor için olanlarından bir tane sıkarsın spreyini silip geçersin. Öyle sarmakla sarmalamakla olmaz bu işler..

tUGRULL

Tuğrul ÖZTÜRK , f(7)R Coupe,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende kesinlikle motor yıkamaya karşıyım yok öyle birşey bas suyu yıkanırmı motor ya kendi pisliğiyle duracak derdi eski bi ustam..
ama gelgelelim şimdi öyle ilaçlar çıkmışki inanmazdım ilgilenmezdim geçenlerde kullandık ve aldık motor temizleme spreyi...işin garibi sadece sıkıyosun hertarafına bol bol elektronik hiçbirşeye zarar vermiyor ve bekliyosun 15-20 dk ne siliyosun ne bişey...ve olan değişime şaşırıp kalıyosun motora bakınca kendimi görüyom resmen parıl parıl parlıyor arkadasımla yaptık..ben gene dayanamadım ertesi gün bi bezle sileyim dedim metal aksamları fln fevkelade oldu....
şu konudaki ilk sayfadaki resimlere bakarsanız detaylı olmasada bi resim war motordan işte o akşam kullandık şaştık kaldık parlıyor coupe.
http://www.renaultfanclub.com/arana...52191-megane-coupe-k4m-icin-cai-araniyor.html

Son düzenleme:

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
suyla motor yıkama tavsiye edilmiyor, ne kadar önlem alınsa bile elektronik kısımlara sızıntı yapabilir. yeni gelişlirilen spreyler iş görüyor

dexterite

ERKAN SARIGÜL,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar bu konvyla ilgili ustayla gorustum yakında motor temizleme
spreyi satısına baslicam site uzerinden toptanciylada anlasırsam guzel bi is olcak.herkesın memnun kalacagindan eminim