Motorda hasar riski uyarisi.

hupkido

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar bu konuyla ilgili bir sürü mesaj okudum ancak verilen cevaplar içerisinde halen net bir cevap bulamadım, konu hep açık kalmış, sonuç alındı ise bile yazilmamis, aracim 2013 model 1.5 90 HP Fluance düz vites 150.000 km de bakımları düzenli olarak yapılıyor, ara ara verdiği " motorda hasar riski" uyarisini şu aralar daha fazla vermeye başladı, ben de PDF rejenarasyonu yaptırdım, geçmedi, ardından yakıt filiresini değiştirdim, geçmedi, yazilim guncelettim.gecmedi, araç yavaş yavaş hizlanirsa sorun yok 160/170 e kadar cikiyor, ama özellikle rampada ağırlıkla 4/5 viteslerde devir düşerken yuklenirseniz gaza, ikazı yakıyor, bir süre sonra "egzost emisyon" uyarısı da veriyor, araç her iki ikazı da verdiğinde çekişten dusmuyor, ancak hızlanmiyorda, gaza basmaya devam ederseniz bir süre sonra kendiliğinden, gazı birakirsaniz hemen sönüyor, pompaciya da gittim, musur dedi, pompa.enjektor de olabilir dedi, basınç musurinden de olabilir dedi, bir kaç şey söyleyince anladım.ki o olmadı bu, bu olmadı suna donecek mevzu kalsın dedim
Kısacası halen bu durumda araç, aynı ariza uyarılarını alıp, çaresini bulan varsa yazsın lütfen .

g0pniklon

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Usta, kullanıma bir engel olmadığını, pompanın üzerindeki debi müşüründen olduğunu söyledi ustam bana. Ancak değiştirebilecek kimse bulamadım. Pompacıya gittiğim zaman, pompanız revize edilecek veya değişecek diyorlar. Oysa ki alakası yok. Araç çekişten düşmüyor. Aksine gidiyor da. Müşür değişmesi gerekiyor dediğim gibi ama kimseyi bulamadım. Çözüm bulabildiyseniz merakla bekliyorum usta.

oquzhane

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
servise gotur aga