Motordan Gelen Çınlama Sesi

MuRaTT34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar;

Aracım henüz 70.000 km de .
Cumartesi akşam üzeri biraz motoru sıkıştırdım. Akşam eve dönerken düşük devirlerde 1800 - 2300 arasında çınlama sesine benzer bir ses gelmeye başladı. Dün Pazar olması sebebi ile sanayide bir usta vardı gösterdim ancak motordan değil ses egsozdan geliyor olabilir dedi.Egsozcuya gittim son susturucuyu söktü ses gitti 2- 3 kere denedim. Hatta son susturucunun içini bile açtık ancak herhangi bir sorun yok dedi. Tekrar taktık ilk denememde ses gelmedi ancak daha sonra ses yine devam etti.

Emrebali05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benimde çınlama gibi bir ses geliyordu rölantide egzostanmış egzossu tutunca kesiliyodu sonra kendi haline bıraktım düzeldi

MuRaTT34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benimde çınlama gibi bir ses geliyordu rölantide egzostanmış egzossu tutunca kesiliyodu sonra kendi haline bıraktım düzeldi

Hocam benimki rölantide değil gaza basınca geliyor. Tam turbo devreye girerken ve acayip işkilleniyorum :)
Hafta içi gidemiyorum sanayiye haftasonu ustaya baktıracağım ama önemli birşey çıkmasından korkuyorum açıkcası.

Kergit

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ıs lık benzeri bi sesten bahsediyorsan bendede geliyor hocam

MuRaTT34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ıs lık benzeri bi sesten bahsediyorsan bendede geliyor hocam

Hocam valla dikkatli dinliyorum ıslık sesi gibide ama daha çok çınlama sesine benziyor yarın sabah servise gidicem .

Sizde de aynı devirlerde mi oluyor ? 1800 - 2500 arası daha sonra sen seda yok hiç benimkinde

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Buna benzer bir ses bende de var fluence var bende. Benim olay tampon sokulup takıldıktan sonra oldu devri kontrol etmedim ama ara ara gam sürtme sesi gibi ziriltiya benzer bir ses geliyor özellikle hızlanırken. Tampondan sonra olduğu icin önemsemedim. Zaten önümüzdeki ay 60.000 bakımı olacak bir de muayene var o ara baktırırım diye üzerinde durmadım.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Özgür Çetin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benım ıde de var ona benzer bir ses.Egzosdan geliyor inceden zaman zaman..Benzını degiştirdikten sonra oldu.Ama takmayın kafaya bu kadar:)

MuRaTT34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Buna benzer bir ses bende de var fluence var bende. Benim olay tampon sokulup takıldıktan sonra oldu devri kontrol etmedim ama ara ara gam sürtme sesi gibi ziriltiya benzer bir ses geliyor özellikle hızlanırken. Tampondan sonra olduğu icin önemsemedim. Zaten önümüzdeki ay 60.000 bakımı olacak bir de muayene var o ara baktırırım diye üzerinde durmadım.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Hocam valla sizinkinin kaynağı tampon ile ilgili olabilir. Sökülme takılma esnasında belki parçalarda esneme olmuştur. Çünkü ben devamlı deniyorum ve hep aynı sesi alıyorum araç durduğu yerdede aynı sesi alıyorum ben.

Benım ıde de var ona benzer bir ses.Egzosdan geliyor inceden zaman zaman..Benzını degiştirdikten sonra oldu.Ama takmayın kafaya bu kadar:)

sizin aracınız benzinli :) benim arabam dizel . Direk turbo ile ilgili sıkıntı aklıma geliyor ondan bu kadar taktım :)

MuRaTT34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ses motordan gelmıyormuş.
Yazmayı unuttum Cumartesi servise götürdüm egsozdan kaynaklı bir sorun olduğunu söylediler.
Ses yankı yapıyor ve one doğru geliyormuş yarım saat dinledik arabayı her devirde ses gelmiyor bu şekilde binin sesin artmasını veya her devirde çıkarmasını bekleyelim dedi.