Motordan Gelen Koku ve Sıcaklık

rapzede34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar 2014 model Clio 4 1.2 75hp Joy model kullanıcısıyım. Şehir içi çok dik yokuş çıkarsam veya çok fazla trafikte dur kalk yaparsam araçtan yanık kokusu geliyor. Bu koku aracın içerisinden belli olmuyor ayrıca motor kaputu ve yan çamurluklar bile ısınıyor. 2-3 ay önce servise sorduğumda bu durumun normal olduğunu söylemişti ancak bana anormal gelmeye başladı. Yardımcı olursanız çok sevinirim

sedattozak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kalorifer veya klima açıksa plastik kokusu geliyor ama yeni oldugu için ve zamanla bu kokunun azalacagı soyleniyor.
Fakat motor kaputunda,plastik çamurlukta ısınma oluyormu farketmedim.
Benimki 1.5 ve kaput keçesi mevcut.
Belki de bu sebeptendir.

yacun

Yalın ACUN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kokunun türüne bağlı dostum bazen dik yokuşlarda kalkış yaparken zorlanma durumunda baskı balata da koku yapabilir sürekli gözlemleyin kablo yanığı falan olmasın sizi tehlikeye sokar...

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar 2014 model Clio 4 1.2 75hp Joy model kullanıcısıyım. Şehir içi çok dik yokuş çıkarsam veya çok fazla trafikte dur kalk yaparsam araçtan yanık kokusu geliyor. Bu koku aracın içerisinden belli olmuyor ayrıca motor kaputu ve yan çamurluklar bile ısınıyor. 2-3 ay önce servise sorduğumda bu durumun normal olduğunu söylemişti ancak bana anormal gelmeye başladı. Yardımcı olursanız çok sevinirim

tarifinizden çok ama çok bariz baskı balata diye net ve keskin bir cevap vereceğim bir durumdur bu başka yerlerde soruna çözüm aramakla vaktinizi bile harcamayın derim odaklanmanız gereken nokta baskı balatadır.

araç kaç binde, hangi şehirdde yaşıyorsunuz,günlük kaç km yol yapıyorsunuz? söz edilen koku ne sıklık ile baş gösteriyor?

*Burak Yılmazer

Burak Yılmazer,
Başkan
34-İstanbul
Klimadan da geliyor olabilir bu aralar benim audi de cok oluyor

Samsung Edge ile gonderildi

KaRaHaN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
O kötü koku baskı balatandan geliyor kavrama da fazla tutuyorsun gibi geldi bana :eyv aracın ısınması normal

rapzede34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İstanbul'da yaşıyorum çok yoğun trafik olduğu zaman ısınma ve koku sorunu ortaya çıkıyor. Aracım 1300 km'de benim haricimde aracı denemek için başkalarıda kullandı çok yoğun trafiğe girince gene koku sorunu ortaya çıktı.

EndSpeed

Erdem,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende de çıkıyordu 4000 binde tamamen gitti. sanırım bazı malzemeler bal mumu nedir ondan yapıldıysa onlar eriyor olabilir en başlarda da egzoz yeni olduğundan yanınca koku vardı oda gitmişti.

Emre3444

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araçtan gelen bu kokunun sebebi tamamen baskı balata ayağınızı sadece ve sadece vites değiştirirken yada debriyaj fren yapacagınız zaman kullanın asla ayagınızı debriyaj üstünde durduk yere bırakmayın ayrıca vites geçişlerini düzgün ayarlayın yarım debriyaj dipgaz yaparak kalkarsanız da baskı balatayı yer koku gelir