Motordan gelen ses.

nevzatc

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2014 Model 1.5 dCi edc şanzıman aracım var, motordan youtube da rastladığım bir videodaki ses ile bire bir aynı sesi alıyorum, video alıntıdır, bu sesi yoketmenin bir çözümü varmıdır?

ulusoycelal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba motor şanzıman kulaklarına baktırdınız mi gaza başınca ses gidiyor gibi sadece rölantide ses geliyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

nevzatc

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba motor şanzıman kulaklarına baktırdınız mi gaza başınca ses gidiyor gibi sadece rölantide ses geliyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Aslında 1100-1200 devir civarında üretiyor o sesi sonrasında yada rolantide o ses yok.

DORİ

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bir önceki aracımda (fiesta 2005 model) buna çok benzer bir ses geliyordu. eksantrik kayışında yada eksantrik kasnağından geldiğini öğrenmiştim bir zamanlar. eksantrik kayışına bebek pudrası dök işe yarar demişlerdi. ve bu ses bir iki gün geçmişti. doğru ya da yanlış bir fikir olsun, bunlara bir baktırın derim. bu arada bir sorum olacak; 2015 megane aracımda rölantide iken bir uğultu var. rölantide iken frene bastığımda uğultu artıyor. yıllardır bir dizel araç kullanıcısı olarak bu uğultu ve titreşim bana biraz fazla geldi. 12 yaşındaki fiesta da bile böyle uğultu yoktu. sizin aracınızda buna benzer bir durum var mı?

nevzatc

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bir önceki aracımda (fiesta 2005 model) buna çok benzer bir ses geliyordu. eksantrik kayışında yada eksantrik kasnağından geldiğini öğrenmiştim bir zamanlar. eksantrik kayışına bebek pudrası dök işe yarar demişlerdi. ve bu ses bir iki gün geçmişti. doğru ya da yanlış bir fikir olsun, bunlara bir baktırın derim. bu arada bir sorum olacak; 2015 megane aracımda rölantide iken bir uğultu var. rölantide iken frene bastığımda uğultu artıyor. yıllardır bir dizel araç kullanıcısı olarak bu uğultu ve titreşim bana biraz fazla geldi. 12 yaşındaki fiesta da bile böyle uğultu yoktu. sizin aracınızda buna benzer bir durum var mı?

Rolantide sanki sistemde bir fan dönüyormuş gibi bir yüksek devir uğultusu bende hissediyorum ama ben hiç dizel kullanmamıştım normalmidir değilmidir bilmiyorum araç soğukken değilde sanki ısındıktan sonra alıyorum o sesi, birde benim araç EDC. Kısmetse yarın bu iki sesin çaresi için servise gideceğim ne yorum yapacaklar bakalım.

srdr87

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yakıt geri dönüş hortumu gibi birşey vardı ordan yakıt hareketi ses yapıyormuş. Benim araçta yok ama forumlarda gezerken okumuştum.

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

DORİ

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
garanti süresi dolmadan arabayı servise götüreceğim ilk fırsatta. çünkü bu ses bana normal gelmedi. nevzatc aracı servise götürdünüz mü?

nevzatc

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ya ben bu sesleri hangi ustaya dinletmeye kalksam bunlar normal dizel motorda, triger çok gergin ondan oluyor bu ses deniliyor, 1200-1300 de gulu gulu gulu gibi garip bi ses, 1400-1600 arasında sanki plastik bir parça gevşemişte motorun torku ile titreşime girip gibi gırrrr gırrr bi ses yaratıyor, yemin ediyorum strese girdim bu iki ses yüzünden, soğudum iyice nerdeyse satılık ilanını koydum koyucam an meselesi, iç döşemelerden torpidodan sağdan soldan arka bagaj üstündeki şapkalıktan gelen sesleri duydukça bu parayı bu aracamı verdim diyorum, inanamıyorum kendime, 2011 clio almıştım sıfır 1 sene zor kullandım o aracıda zamanında, bir daha renault almam diyordum halt ettil aldık yine, 2008 opel corsam vardı sattım bunu aldım 2008 model araçta bile tık ses yoktu çok büyük hata etmişim beni bin pişman etti bu araç birdaha reno mu aman aman.