Motordan ses geliyor çıldırıcam lütfen yardım edin !

murat66can

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamınaleyküm cümleten iyi forumlar..

Geçen 3 hafta önce memleketten gelirken incirlide bu anlatacagım ses başladı ve sonra kesildi fakat tekrar başladı ve araç daha 6000 km de !

Araba 3100 devir ile 3400 devir arası boşta veya viteste motordan ses geliyor böyle birşey sanki boşta ve sallanıyor gibi inceden bir demir sesi tintintin şeklinde devir daha da arttıkça kesiyor sanki bunun nedeni nedir sizce lütfen yardım edin yorumlarınızı bekliyorum

cagatay52

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Metal sesi olma ihtimali yüksek klima açıkken yapiyor mu videoya cekebilirsen sesi duyarız daha iyi yardimci oluruz

murat66can

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abi eniştem dedi ki motor kapagı tam kapalı değildir dedi ne alaka bilmiyorum .. yarın gidicem ve bakıcam video çekerim abi

Entrapman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yüksek ihtimal aracında manifolt üstünde ısı yalıtımı sağlayan aliminyum parçalar var onlar titrediğinde sağa sola biyere değiyorsa ondan geliyordur..motor içinden böyle bi ses gelme ihtimali çok zor...benim arabada(eskisinde)da bu ses olmuştu ses eksoz koruması eğrilmiş zırıltı yapıyormuş elle düzelttim geçti..

enişten motor kaputundan mı bahsediyor..yoksa motor kapağının kapanmaması gibi bir durum söz konusu değil bence..

murat66can

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yüksek ihtimal aracında manifolt üstünde ısı yalıtımı sağlayan aliminyum parçalar var onlar titrediğinde sağa sola biyere değiyorsa ondan geliyordur..motor içinden böyle bi ses gelme ihtimali çok zor...benim arabada(eskisinde)da bu ses olmuştu ses eksoz koruması eğrilmiş zırıltı yapıyormuş elle düzelttim geçti..

enişten motor kaputundan mı bahsediyor..yoksa motor kapağının kapanmaması gibi bir durum söz konusu değil bence..

abi anlatimim biraz yanlis olmus hani bir konuda tartismistik ya sende yazmistin bekci dudugu gibi bir ses inceden demistin o ses abi servise sorduk hepsinde var dediler sen dede vardi abi

Bu arada 110 lugu aldin mi abi hayirli olsun :)

mehmet_ozturk05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ses eksantirik fincanlarından geliyor muratcanım . Bu da motorda ciddi bir sorun var demektir.

murat66can

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ses eksantirik fincanlarından geliyor muratcanım . Bu da motorda ciddi bir sorun var demektir.

Fakat servis kronik dedi abi ?? Yeni g3 lerde varmis bu ses

Entrapman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
abi anlatimim biraz yanlis olmus hani bir konuda tartismistik ya sende yazmistin bekci dudugu gibi bir ses inceden demistin o ses abi servise sorduk hepsinde var dediler sen dede vardi abi

Bu arada 110 lugu aldin mi abi hayirli olsun :)

anladım bende bu başka bi durum sandım bu arada eco modu açınca o ses gitti..kapayınca tekrar geliyor..turboyu mu devre dışı bırakıyodu neydi anlamadım....ben 110 luğu aldım sanırım pazartesi teslim edecekler...öbürünü vermedim daha...1 ayda 2 tane sıfır arabanın tabiri caizse poşetini yırttım ..karizmaya bak :)..

Moderatörün son düzenlenenleri:

murat66can

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
anladım bende bu başka bi durum sandım bu arada eco modu açınca o ses gitti..kapayınca tekrar geliyor..turboyu mu devre dışı bırakıyodu neydi anlamadım....ben 110 luğu aldım sanırım pazartesi teslim edecekler...öbürünü vermedim daha...1 ayda 2 tane sıfır arabanın tabiri caizse kızlığını bozdum..karizmaya bak :)..

Valla abi ya hahaha :)) olsun abi hayirli olsun allah laza bela vermesin insallah en guzelini yaptin valla

Entrapman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Valla abi ya hahaha :)) olsun abi hayirli olsun allah laza bela vermesin insallah en guzelini yaptin valla
Mecbuur napıcan uzun yol yapıyorum ben çok ..yakıt tasarrufu önemli..:)