Motordan Ses Geliyor!!?

sagocmen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
S.a. bir hafta önce otobanda yaklaşık 130 km. hızla ilerlerken araç birden gazı kesti, yememeye başladı. Sağa çektim, durdurdum. Kaputu açtığımda araçtan duman çıkmaya başladı. Acil işim oldugundan aracı orada bıraktım. işimi bitirince de sanayiden bir arkadaşı alıp aracın yanına gittim. Kontrol ettiğinde aracın motor yağının azaldıgını ve suyunun da komple bittiğini söyledi. ,Aracın suyunu ve yağını tamamladıktan sonra aracı çalıştırdığımda motordan çok enteresan bir ses çıkmaya başladı. araç hareket halinde değilken saniye de bir kere 'çıt' diye bir ses geliyor motordan. Hızlandıkça o ses de hızlanıyor. Sanayiye götürdüm. Piston yatağı genişlemiş olabilir dediler ama kesin emin olmak için motoru açmaları gerekiyormuş. Tamiri için 5000 TL fiyat verdiler.. Bu piston yatağı nedir nasıl birşeydir. Fiyatı çok değil midir. Aracın sıfır motoru kaç paradır ki bir piston yatağı tamiri 5000 tl dir.. Bir sorayım dedim. Bu arada aracım 2006 Megane II HB 1.6 16v. Teşekkürler.

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
başka ustaya ve servisede gösterip bilgi ve fiyat araştırın. var olan arızanın büyümemesi için en kısa zamanda çözümüne bakın

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Size nasıl tarif ettiler bilmiyorum ama normalde piston yatağı gömlektir. Gömlekte arıza varsa pistondan dolayı değil sekmandan dolayıdır. Sekman değişip gömlekler yeniden honlandığında sorununuz çözülmüş olacaktır. Bununda 5000 TL tutması mümkün değildir. Başka yere baktırmanızı öneririm. Geçmiş olsun.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Megane 2 RS 2.0 T komple sandık motor 8500 Lira, bu fiyata turbo-debriyaj seti ve volan dahil...
1.6 motorun tamiri için fazlasıyla uçuk fiyat çekmişler...

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sizin aracınızın sıfır motoru taş çatlasın 4000 Lira .

Motorda yağı ve suyu eksiltene kadar hiç mi ibreleri gözlemlemediniz ?

Megane 2 yağ seviyesini araç çalışmadan Normal - Kritik vb. şekillerde gösteren bir araçtır..

sagocmen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sizin aracınızın sıfır motoru taş çatlasın 4000 Lira .

Motorda yağı ve suyu eksiltene kadar hiç mi ibreleri gözlemlemediniz ?

Megane 2 yağ seviyesini araç çalışmadan Normal - Kritik vb. şekillerde gösteren bir araçtır..
Yag seviyem normal yaziyordu. Bugun ustaya teslim ettim araci, su deposunda sizma var diyor. Kismet..

Ahmet Mert

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
motor açıldığında herşeye hazırlıklı olmak lazım lakin 5000 liraya usta yeni motor takıcak galiba..

sagocmen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arac tamire girdi. Usta motoru acmadan yine tam emin olamam ama 4500 tl ye kadar yolu var dedi. Bir spnraki gun usta ile gorustum. Motor kapagi catlamis. Butun bu sesin sebebi o imis. Cok sukur tamir edildi. Iste giderilen ariza ve degisen parcalar:

Motor kapagi degisti.
Sigorta kutusu arizali idi. Degisti.
El freni tamir edildi.
Motorun su ve yag deposu degisti.
Triger seti komple degisti.
Direksiyonu cevirirken ses yapiyordu. Sorun giderildi.
Hizlaninca veya ani fren yapinca direksiyn titreme yapiyordu. Direksiyon sistemi acildi ve sorun giderildi.
Rot baslari degisti.

Toplam : 2600 tl. Uygun mudur.

cndnztrk

Candan Öztürk, T.C. Vatandaşı , SAMSUN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bayağı elde geçmiş araç.güzel bakım olmuş.güle güle kazasız belasız inşallah.

bazdu

Batuhan Dursun BAZDU,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
uygun gibi güle güle kazasız belasız binmek nasip etsin Allah