Motorlu taşıt vergileri

ygt

Yiğit GÜLER,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Reaction score
1
teşekkürler cihangir abi

Murat Odabasi

Murat ODABAŞI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Reaction score
0
Benimki 965,5 Tl cik :)) ama benim asıl korkum Temmuz :) hem vergi hem kasko hem trafik sigortasi oh oh suyundan da :)

*Korkmazbey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Reaction score
16
304 lira hesap kesmişler bizede...

*Korkmazbey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Reaction score
16
Benimki 965,5 Tl cik :)) ama benim asıl korkum Temmuz :) hem vergi hem kasko hem trafik sigortasi oh oh suyundan da :)

Aynı dert bende de ocak ayında oluyor kasko, sigorta ve vergi aynı anda gelince kasıyor biraz...:D

Emir

Emirhan SERKUŞ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Reaction score
240
304 tl benim ama diğer araç sahiplerine üzülüyorum...Motor hacmine göre vergi alınması çok saçma...Otomobil konumundaki her araçtan vergiyi aynı alacaksın sadece yılına göre değerlendireceksin...Jeep'lerden,kamyonlardan vs ayrı alacaksın..

16-UğUR-55

Uğur Kaymak,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Reaction score
2
304 tl benim ama diğer araç sahiplerine üzülüyorum...Motor hacmine göre vergi alınması çok saçma...Otomobil konumundaki her araçtan vergiyi aynı alacaksın sadece yılına göre değerlendireceksin...Jeep'lerden,kamyonlardan vs ayrı alacaksın..
2011 model bir ferrari ile 2011 model bir dacia dan aynı verginin alınması adilmi sence Alper????

1Lk3r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Reaction score
0
304 de ben ödeyecem ne güzeL... :)

Emir

Emirhan SERKUŞ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Reaction score
240
2011 model bir ferrari ile 2011 model bir dacia dan aynı verginin alınması adilmi sence Alper????

Abi ferrari dediğin araç 500milyarın üstündeki araçlar onu alan vergisini verir zaten.lüks bir araç onlara ayrı düzenleme olacak.ama yine onda bile uçurumlar var..Benim anlatmak istediğim 2.0 bir megane coupe ile 1.6 megane coupe.Ayrıca artık yeni nesil araçlar küçük motor'a gidiyor turbo ile beslenmiş 1.4 1.3 motorlar.O zaman eşitlik nasıl olacak ki?Bence bu vergi uçurumu yüzünden 2.0 araçlar insanların eline patlıyor.

@cotech

Cihangir BAŞEL,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Reaction score
0
satayım mı abi arabayı ?:d
...1,5 dci +chıp..araçtan vazgeçip 1,2 kullanmak zoruma gıder..:naber

Murat Odabasi

Murat ODABAŞI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Reaction score
0

Bence yapılması gereken tek şey Sigorta bedelleri uzerinden vergi alınması yoksa hiç bir zaman vergi sistemi adil olmayacaktır.