Motoru yedik

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araca nazar değdi malesef
yolda trafik vardı temde ataşehirde dur kalk gelirken araç hararet yapmış sol şeritte kaldım anlamadım birde stop etti yağ su karışmış
yolda araçlardan su aldım ama nafile hortum patlamış çekiçi ile ünraniye tepeüstüne çektik
ustanın dükkana başladı usta söyleme ye
conta yakmış bu dedi 700 500 derken 400 olur dedi söktü taşlama yapılacak dedi pistonlar gitmiş alt kapakta ki kısımda yapılacak 1500 tl dedi 100tl çekici 50 tl de çocukları taksiye bindirdim bana 1650 tlye patladı
arabadan soğudum bir anda sadece ben trafikte kamışım gibi 2 gündürde hala çıkmadı araç ustada sallana sallana bakıyor delirdim burnumdan soluyorum mahvetti beni neyse inşallah başka bir arıza vermez yeni almıştım 4 piston alındı conta alındı karter söküldü bu günde toplanacak çıkacak hayılısı olur inşaallah

ByTyFn

Tayfun SÖYLEMEZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş Olsun , ALLAH Daha Beterinden Saklasin :eyv :eyv

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun.

KaRaHaN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun ...

bthn00

Batuhan Arallı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
- Geçmiş Olsun.

anlyldrm

Anıl YILDIRIM, T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun... Umarım daha fazla masraf çıkmadan hallolur. Tepeüstünde nereye bıraktınız aracı bizim ev de oralarda.

black3

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benzer bir olay eski aracım peugeot 206'da başıma gelmişti. Yalnız siz yine şanslıymışsınız. Bizim motor bloğunda yumruk büyüklüğünde bir delik oluştuğundan motoru komple yenilemek durumunda kalmıştık. Motor değiştiği için de günlerce prosedür işler için koşturduk. Ödeyeceğimiz rakamı ilk öğrendiğimde sinirden aracı uçurumdan aşağı yuvarlayasım bile gelmişti :D Yaptırıp sattık. Gerçekten çok acı bir tecrübeydi.

Umarım ustanız işi layıkıyla ve cebinizi fazla zorlamadan bu işi tamamlar. Büyük geçmiş olsun.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Geçmiş olsun kardeşim, soğutma sistemini belli aralıklarla kontrol ettirmekte fayda var, sıcak havalarda vazifesini yapmayan sistem yüzünden böyle hasarlar oluşuyor...

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Gecmis olsun harareti surekli kontrol etmek lazim bazen yeri geliyor sikisik trafikte sican kaloriferi aciyorum. Ve sag seritten ilerliyorum. Insallah motorun eski gunlerine doner.

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar sağolun teşekkür ederim ustam mecbureen ustam oldu tanımıyorum ama direksiyonumun birşeyini takmamış direksiyon dönmüyor kara direksiyon oldu buna ne yapabilirim neresini takmamış birde lpg nin bir bakır teli kopmuş lpg de çalışmıyor gittim gaz aldım birde kaputa gaz salıyor tam adi bir adammış usta mecburen çekici ile gidince adi herif fala para istedi anlaşmamızdan fazla bende vermedim yardımcı olun ne yapayım delirecem düşmanlar akrabam yani gülüyor diraksiyonu halletsem tamam gazcıya gidecem garantiden hallederim herhalde