Multimedya Ekrana Radyo Bilgi Gelmeme Sorunu

nikolaves

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Multimedya navigasyon ekranına radyo açıldıgında ekran görüntüsü ve frekans bilgisi gelmiyor. Radyo kapalıyken saat ve ısı göstergesi var ama açıkken frekans bilgileri yok. Yardımcı olabilecek biri var mı ?

M.Güran

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Multimedya navigasyon ekranına radyo açıldıgında ekran görüntüsü ve frekans bilgisi gelmiyor. Radyo kapalıyken saat ve ısı göstergesi var ama açıkken frekans bilgileri yok. Yardımcı olabilecek biri var mı ?

Mrb bende yeni Megan 3 prilivage aldım bu sorun var acaba sorunu çözebildiniz mi yada çözen varmı

blckwolf

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teybinizin arkasında bulunan ve ekrana bağlanan soketlerde sıkıntı olabilir.

M.Güran

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abi Soketler kontrol edildi bir sıkıntı yok

selmansanli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abi Soketler kontrol edildi bir sıkıntı yok

Çözebildiniz mi? Aynı sorun bende de var. Piyasadan fahiş fiyat aldım üstelik aracı 1 gün bağlıyorlar.... 750 TL istediler. bende netten araştırma yaptım. Çözümü CAN CLIP cihazı ile reprogramming ile oluyor. mhhauto sitesinde işin yazılımsal konusunda açıklamalar yer alıyor. benim araçtaki çözüm kesinlikle fiziksel yol ile çözülemez. Aracın service manuelinde radyo ile ilgili tüm sigortaları kontrol ettim hepsi sağlam. ECU ve UCH beyin soketlerinde oksitlenme yok.

Basit bir OBD2 18f25k80 ile çözülebilir belkide... (12-13 nolu bacaklar multimedya beynine bağlantı oluyor)

M.Güran

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çözebildiniz mı sorunu ben Nevşehirdeyim burda biraz zor gibi Kayseride baktırmayı düşünüyorum çözerseniz bildirirseniz sevinirim

selmansanli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çözebildiniz mı sorunu ben Nevşehirdeyim burda biraz zor gibi Kayseride baktırmayı düşünüyorum çözerseniz bildirirseniz sevinirim
Çözemedim. Tamiri için istenen fiyat üstüne bir miktar daha koyunca Android multimedya sistem alınıyor.

ASUS_Z01BD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

M.Güran

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Mrb ekran sorunu çözüldü Ankarada usta yazılımla ilgili dedi

Emre_Unsal95

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sorun bende vardı baya uğraştım ama çözüme kavuştum aracın canbus hattı ile ekran haberleşmiyor çözümü araç clip cihazı ile bağlanılıp multimedya sistemine yazılım atılacak benim aracımda tek başına clip cihazı yetmedi token cihazınada bağlandı kayseriden ankaraya aracımı götürdüm belli ustalar yapabiliyor.