Multimedyada driving eco yok

Ahmet4242

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cümleden selamınaleyküm
Aracım 2014 model 1.5dci touch. Orjinal fabrikadan çıkma multimedya ekranı fakat driving eco kısmı yok. Bu yeşil yaprak ikonlu sürüş bilgileri yol bilgisayarının olduğu kısım. Bunu sonradan yapılan güncelleştirmelerle açabiliormuyuz bilen varmıdır?

o6plaka

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aleyküm selam. O özellik faz 2 yani 2006 dan sonraki üretimlerde var diye biliyorum

rockerman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2015 in son çeyreğinden sonra çıkan araçlarda var sanırım bu özellik. 2015 ekim çıkışlı aracımda var.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yazılım olarak o menü açılıyor ama değerleri göstermiyor çünkü yazılım tek başına yeterli değil.bic modülü ile ecu ve teyp bağlantısı da gerekli.

milic

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cümleden selamınaleyküm
Aracım 2014 model 1.5dci touch. Orjinal fabrikadan çıkma multimedya ekranı fakat driving eco kısmı yok. Bu yeşil yaprak ikonlu sürüş bilgileri yol bilgisayarının olduğu kısım. Bunu sonradan yapılan güncelleştirmelerle açabiliormuyuz bilen varmıdır?
2014 araçlarda eco driving yok.2015 den sonraki araçlarda var.çünkü senin araçta media nav cihazı var.2015 sonrası araçlarda media nav evo cihaz var.cihazlar donanım olarak farklı.senin cihazda güncelleştirme vs ile o ekranı getiremezsin.senin teyp 1.nesil ,eco drive menüsü 2.nesil cihazlarda var.ayrıca senin araç joy olduğu için 2.nesil teyp taksanda o menü çalışmaz

cihan14

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben bugün 2017 model multimedya cihazı taktırdım. 2013 model joy pakete o menü bende de çalışmıyor.

2014 araçlarda eco driving yok.2015 den sonraki araçlarda var.çünkü senin araçta media nav cihazı var.2015 sonrası araçlarda media nav evo cihaz var.cihazlar donanım olarak farklı.senin cihazda güncelleştirme vs ile o ekranı getiremezsin.senin teyp 1.nesil ,eco drive menüsü 2.nesil cihazlarda var.ayrıca senin araç joy olduğu için 2.nesil teyp taksanda o menü çalışmaz

milic

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
çalışmaması normal.sizin araçta o menüyü çalıştaracak donanım yok

cihan14

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Derece verisini de almıyor. Donanım yok değil var aslında ibrade yer alan alanda derece ve yakıt tuketimi mevcut onu multimedyada göstermesi çok donanımsal değil daha çok yazılımsal olsa gerek. İbrede de göstermeseydi hak verebilirdim size.

ieb93

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar, bu konu üzerine formda birkaç başlık var. Öncelikle arabanızın modeli ne olursa olsun eco²'yi açmak mümkün. Gerekli olan 2 şey var.
1 Bic modulü (Normalde torpidonun altında bu modül olması gerekiyor. (torpidoyu açıp bakın altta bir boşluk var arada airbag tüpü falan görünür, bu modülün yeri orası) Ama 2012-2013 gibi modellerde galiba opsiyoneldi bu özellik ve bende de yok. Firmamızda 2018-2019 touch cliolar olduğu için baktım modül orada.
Biz bu modülü alıp takamaz mıyız? Gayette evet yapılabilir. 150 lira'ya satılıyor. OBD girişine takılabilir ve araç kapandığında güç tüketmesin diye çakmaktan enerji alınabilir. (Yapanlar bu şekilde yapmış Fransız ve Alma sitelerinde yapanlar var.)
2 Media Nav veya artık ne varsa aracınızda micom'dan aktif etmek lazım. Belki OBD ile ekstra ayar gerekebilir.

Yapan olsa bende cesaret edip yapacağım. Korkum elektronik cihazlardan. Yanlış bağlantı tüm arabayı yakar belkihımm

milic

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
o verileri teyp ekranına iletmek için bic modülü gerekli.bic modülüde araca eklenmesi gereken ayrı bi donanım.yazılım ile alakası yok
Derece verisini de almıyor. Donanım yok değil var aslında ibrade yer alan alanda derece ve yakıt tuketimi mevcut onu multimedyada göstermesi çok donanımsal değil daha çok yazılımsal olsa gerek. İbrede de göstermeseydi hak verebilirdim size.