Nazar Değdirdik :(

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
aglayan-karikatur-tilki.jpg

Aldığımdan beri her yönüyle maşallah dedirten flashım bugün fena üzdü beni.Aldığımda tek eksiği vardı km teli kopuktu sanayide gösterdiğimde abi şanzımana sarmış tel şanzıman inecek denildi
:soru bende boşver deyip öyle biniyordum.Normal çalıştırdım herzamanki gibi tek marş 1 e atacam geçmiyor vites:sinirlidiğer vitesleri denedim yok:(Ustaya kadar gitsin diye zorladım kalkışımı yaptım 2 ye zorla geçti sonra şeker gibi yumuşadıhımmdurdum sigara aldım geldim bu defada kontağı çeviriyorum elektrik gelmez:sinirliepey bir denedim nasıl oldu bende anlamadım normale döndühımmYola çıktım birden vites düzeldi 1-5 geri hepsi şeker gibi ustanın oraya doğru geldim yine aynısı kırmızı ışıklardan 1 e takana kadar öldüm:(sayın usta baktı sözde şöyle bir onun orada yine düzeldi baskı balata tamam şanzıman yağı tamam abi dedi taş filan sıkıştırmıştır girmiştir araya:soruondandır herşey normal?Ben hala düşünüyorum taş şanzımanın neresine girer ama?Sonrasında iyi deyip çıktık epey bir normaldim tam eve geleceğim bir pati çektim sinirden hoop sonra yine taş gibi:(düşünüyorum düşünüyorum şanzımanımı yedik?telmi arada gelip gidiyor o sıkıntı yapıyor?e sonra nasıl normale dönüyor+bunca zaman sıkıntı yapmadı?çözemedim gitti feci moralim bozuldu varmıdır aklınıza gelen birşey dostlar......

k-zg-n-karikatur-tilki.gif

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
abi incecik birşey girse gene olur öyle inmesi şart olmuş gibi bi baktır daha fazla kullanmadan. Çok geçmiş olsun.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Şanzımanı dağıtmadan belli olmaz,geçmiş olsun...

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun Abi.

Aykut Karabulut

,
Başkan
35-İzmir
Geçmiş olsun. Umarım telafisi mümkün bir arızadır...

ardadrmz

Arda Durmaz, T.C Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
çok geçmiş olsun abicim .:(

mhurat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abi gecmis olsin en kisa surede duzelir ins konuyla alakasi yok ama benimde sanziman altdan terletmus komple sokulucek sirf 1gunumu alicak ve 1 sene dolmadan sokmuyolar

ROADFOX

Başkan
Bilgi Girilmemiş
​Ustayı aradım derki şanzımana tel sarmasıyla alakası yok senin yağsız kalmıştır eskiden bir daha kitlerse kalır orada e dedim hani taş girdi vs demiştin bilemiycem dedi bende o ustayı defterimden sildim,başka bir dostla konuştuk oda telin içeride zaman zaman dişlilere temas edip o nedenle geçişi etkileyebileceğini söyledi sol akis çıkarak şanzıman inmedende yapılıyormuş zaten inşallah o şekilde hallolur sorun zaten şanzıman sarmış olsa bu kadar km normal gidermi makina .......

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
şanzuman yağsız kalsa aks da bozulur. Vites kolu burçlarında sıkıntı olmasın inip altına bir bakın isterseniz Kollar belki tam yerine geçiremiyordur dişlileri. Km teli şanzumanın üstünde plastik bir dişlinin içine giriyor telin şanzumana sarması saçma bişey saracak olsa plastik dişliyide içine alır telin ucuda bakır bir dişli ile kaplı.. sizin debriyaj kavrama noktası yukarıdamı ?

ROADFOX

Başkan
Bilgi Girilmemiş
şanzuman yağsız kalsa aks da bozulur. Vites kolu burçlarında sıkıntı olmasın inip altına bir bakın isterseniz Kollar belki tam yerine geçiremiyordur dişlileri. Km teli şanzumanın üstünde plastik bir dişlinin içine giriyor telin şanzumana sarması saçma bişey saracak olsa plastik dişliyide içine alır telin ucuda bakır bir dişli ile kaplı.. sizin debriyaj kavrama noktası yukarıdamı ?

​normal kavrama noktası az yukarıda...