Nazarmı Değdi Nedir:(Akü İkaz Işığı?

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu sorunda incelenecek 2 adet yer var :

1. si AKÜ
- Sorun aküde olsa arabanın çalışmasından Kerem abi anlardı .
- Akü çok zayıf olupta araba çalışsa bile o lamba kesinlikle söner . Çünkü akü şarj olacaktır . ( İlk saniyeden itibaren )

2. Şarj Dinamosu
- Şarj edip etmediğini elektrikçi bir cihaza bağlayarak anlayabilir ( Profesyonel Oto elektrikçiler )

Bu ikisi dışında
Sırf Kerem abiyi düşündürmek için gıcıklığına yanıyordur , Öyle bir şey yapıyorsa üzmesin Kerem abiyi yandığı gibi sönsün :)

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Bu sorunda incelenecek 2 adet yer var :

1. si AKÜ
- Sorun aküde olsa arabanın çalışmasından Kerem abi anlardı .
- Akü çok zayıf olupta araba çalışsa bile o lamba kesinlikle söner . Çünkü akü şarj olacaktır . ( İlk saniyeden itibaren )

2. Şarj Dinamosu
- Şarj edip etmediğini elektrikçi bir cihaza bağlayarak anlayabilir ( Profesyonel Oto elektrikçiler )

Bu ikisi dışında
Sırf Kerem abiyi düşündürmek için gıcıklığına yanıyordur , Öyle bir şey yapıyorsa üzmesin Kerem abiyi yandığı gibi sönsün :)

bende bu ihtimal üzerine öyle bir yoğunlaştımki sorma yani:cool:olmazsa sabah erken kalkıp bir ölçtüreyim

MuhammeT

Muhammet ŞAHİN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
abi kömürleri bitmiş olabilir şarj dinamosunun
geçenlerde benim de başıma geldi :)

onur2ran

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şarj dinamon revizyon istiyor...

ROADFOX

Başkan
Bilgi Girilmemiş
abi kömürleri bitmiş olabilir şarj dinamosunun
geçenlerde benim de başıma geldi :)

O ihtimalde geliyor aklıma sendede anidenmi başladı peki ikaz ışığı?birde muhterem kömür kaç tl'ye takıldı?

MuhammeT

Muhammet ŞAHİN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
O ihtimalde geliyor aklıma sendede anidenmi başladı peki ikaz ışığı?birde muhterem kömür kaç tl'ye takıldı?
abicim yolda giderken yandı daha önce hiç ikaz vermemişti direk yandı sönmedi :)
elektrikçimi aradım gece yolculuğu yapmadıktan sonra sorun olmaz teyp açma far açma gel dedi o şekilde geldim
30 lira tutmuştu abi iki kömürün değişimi

Son düzenleme:

ROADFOX

Başkan
Bilgi Girilmemiş
abicim yolda giderken yandı daha önce hiç ikaz vermemişti direk yandı sönmedi :)
elektrikçimi aradım gece yolculuğu yapmadıktan sonra sorun olmaz teyp açma far açma gel dedi o şekilde geldim
30 lira tutmuştu abi iki kömürün değişimi

evet bunuda öğrendik küt diye gidiyormuş arada bakımını yaptırmadığım için suç bende kimbilir kaç senedir aynı kömür vardı,fiyat banada 60-70 olur dediler

ROADFOX

Başkan
Bilgi Girilmemiş
Valla bugün mecburen hemde hiç tanımadığım bir kasaba emanet bıraktım 1 saat sonra araç hazır gelin alın diye aradılar,kasap kardeşin dediğine göre kömür daha 0 ayarındaymış???konjektör vs'de öyle?diyotlar yanmış dedi yaw diyot nedir diyemedik kasaba 60 tl bayıldık kırmızı akü ışıksız dolanıyoruz bakalım.Hiç içime sinmedi ya neyse:(