Ne olur yardım edin

memcho

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar aracımın sinyal rölesinin hangisi olduğunu öğrenmek için röleleri sırasıyla çıkardım daha sonra geri taktım ve aracım çalışmıyor. Göstergede yay gibi bir işaret var o yanıp sönüyor anahtar da devre dışı kaldı. İmmobilizer sanırım rölelerin takıldığı yere yakın immo decoderi yani bir dokunmayla nasıl oldu bu anlamış değilim bir fikri olan var mı?
0d2a710b0c1e0f2ffc885c649c522db2.jpg

Benzin göstergesinin altındaki turuncu ikaz yanıp sönüyor vallaha çok zor durumdayım yardım edin

Cebimdeki telefondan Patara Kütere gönderildi

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Geçmiş olsun, servise yolun var...

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Buyuk ihtimalle beyini sifirladiniz. Ve anahtarinizi arabaniz artik tanimiyor gecenlerde akusunu soken bir arkadasimin megane 1 inide aynisi olmustu. Servis gelip yapmisti. Siz asagida bahsettigimi bir yapin olmazsa servis yolu gozukuyor.

Alintidir
anahtarı tekrar tanıtmak için içerdeki kilit düğmesi ve anahtardaki düğmeğe aynı anda basılı tutun göstergedeki imobiilizier ışığı yanık duracaktır 3 5 snye basılı tuttuktan sonra elinizi iki düğmedende çekin yanık kalmaya devam edecektir anahtar düğmesine birkere basın normale dönecektir. arcınız rahat rahat tanıcktır. yine tekrarlarsa bunu tekrar uygulayın.

Alintidir
anahtar elinizdeyken konsoldaki kapı açma düğmesine 5sn. kadar basılı tutuyorsunuz. hangi düğmeye basmış olursanız olun (kapatma-açma) kapılar önce kilitleniyor, sonra açılıyor ve immobilizer ışığı sabit yanmaya başlıyor. işte bu tanıtılmaya hazır olduğunun göstergesi. tekrar söylüyorum, eğer kumandanız frekans ile çalışıyorsa aracınız bu moddayken 8-10sn içinde tanıtmak istediğiniz kumandanın düğmesine bir kere basıyorsunuz (infrared sistemli clio'larda 2 kez basıyorsunuz). eğer işlem başarılıysa immobilizer ışığı sönüyor ve kilit sistemi harekete geçiyor ve sizde derin bir oh çekiyorsunuz..

Son düzenleme:

memcho

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cevap veren arkadaşlar saolun sigortaları tek tek kontrol ettim ve bir sigortanın yanık olduğunu gördüm. Kapaktaki klavuzu baktığımda Multi Tempo sigortası olarak görünüyor ne demek bu anlamadım. Değiştirince düzeldi de yani bi röle çıkar tak yaparken sigorta nasıl yanar anlamış değilim.

Cebimdeki telefondan Patara Kütere gönderildi