Ne Zincir Ne Kış Lastiği Ahanda Gerçek Çözüm :)

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
810947_detay.jpg

Kastamonu'nun Bozkurt ilçesindeki otomobil sürücüsü, karlı ve buzlu yollarda kaymaya karşı zincir takıp çıkarmaktan bıkınca çareyi otomobiline traktör lastiği takmakta buldu.

Bozkurt ilçe merkezine 13 kilometre uzaklıktaki Koşmapınar köyünde yaşayan Elvan Şener(45), köyü ile ilçe merkezi arasındaki karayolunun kar yağışı nedeniyle kapanması ve buzlanmasına karşı sürekli zincir takıp çıkarmaktan usanınca çözüm aramaya başladı.

İşi gereği sık sık ilçeye gidip gelen Şener, daha pratik bir çarenin ne olabileceği araştırırken, traktör lastiğini otomobiline takmayı düşündü.
Düşüncesini uygulamaya koyan Şener, traktöre ait iki ön lastiği otomobilinin arka lastiklerinin yerine monte etmeyi başardı.

''Traktör lastiğini arabaya uydurdum''

Elvan Şener, yaptığı açıklamada, köy yolu kar yağışı nedeniyle sürekli kapandığı için ilçeye gidip gelmede zorlandığını ve aracına zincir takmak zorunda kaldığını söyledi.
Şener şunları ifade etti:

''Köyümüzün yolları devamlı kapalı olduğundan, zaman zaman kış şartları ağır geçtiğinden zincir takıp çıkarmaktan bıktım. Köyümüzde çiftçilikle uğraştığımdan, çiftçi traktörü(patpat motoru) var. Onun lastiğini arabama uydurdum. Jantını kendim ayarladım. Artık zincir takmıyorum. Aracımla rahat rahat köye gidip gelebiliyorum. 30 santimetre karda rahat gidip gelebiliyorum.''

guitar junior

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Süper fikir... :) Yalnız 30 cm karda iyi de don olunca zor gibi. Büyük dişli lastikte temas yüzeyi azalacağından don oldu mu normal lastiğe göre daha çok kayar gibi geliyor bana...

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Pratik zeka...:eyv

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Biçer bağlar tekerleği :aytuğ

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
bir zihni sinirlik proce daha :tony

alpoçino

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
türk milleti zekidir! demiş Gazi Mustafa Kemal Atatürk

cold

Kerem Uluca,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Süper fikir... :) Yalnız 30 cm karda iyi de don olunca zor gibi. Büyük dişli lastikte temas yüzeyi azalacağından don oldu mu normal lastiğe göre daha çok kayar gibi geliyor bana...

dert ettiğin şeye bak abim zehir gibi baksana buzlanmaya karşıda tekerlere ağaç vidası çakar onuda çözer o :D

kasırqa

Rıdvan ŞATIR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yurdum insanı nobel ödülüne layık:tony