Nedir bu çektiğim?

ozan_34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar gün geçmiyor ki yeni bir arızayla karşılaşmayayım. Aracımın klimasında gaz yok diye biliyordum, gittim gaz bastırdım, soğutmaya başladı ama; rölantide çalışırken ve düşük hızda giderken. Devir arttıkça, süratlendikçe klima ılık üflüyor. Ustaya götürdüm, herhangi bir sorun yok dedi, çünkü rölantide soğuk üflüyor. Cihaza bağladı, test etti herşey normal gözüküyor. Motor kaputun içindeki borular buz gibi ama içeriye ılık üflüyor motor devri yükseldikçe. Başına böyle bir sorun gelen var mı? Ya da bu işten anlayan. Sorun ne olabilir? Yardım edin lütfen, lakin şu sıcak günlerde çekilmez bir hal aldı. Şimdiden teşekkürler.

Fethi

Fethi Beyazay,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Borularda ve filtreler de sıkıntı yoksa acaba radyatör de bir delik olmasın? Ona bakıldı mı peki ?

ozan_34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu gittiğim ustadan önce Bosch servisine gittim. Gaz basacaklarken sistemde kaçak var, gaz basamadık dediler. Geniş bir zamanda getir bakalım dediler. Daha sonra bir arkadaş İst. Ümraniye sanayide bir klimacıyı tavsiye etti, oraya götürdüm. Bu usta kaçak olmadığını söyledi, gazı bastı. Dediğim gibi, soğutuyor ama motor devri yükselince ılık üflemeye başlıyor. Bu usta da bir ölçüm cihazı filan bağladı, kontrol etti, sistemde kaçak yok dedi. Pompadan olabilir dedi, fakat pompadan olsa hiç soğutmaz dedi. Anlamadım ne iş

Fethi

Fethi Beyazay,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sizin ki değişik bende oldu aynı durum 2 hafta önce ama benim zamanla soğukluğu azaliyordu çünkü radyatör de ufak delik vardı. Isterseniz benim ustadan Gaziosmanpaşa da iletişim bilgileri veriyim onu arayın.

Fethi

Fethi Beyazay,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kılınç Oto Elektirik

0532 472 04 43- Nuh Kılınç

0532 317 51 90 osman Kılınç

Mat Füme Laguna 3 sahibi Fethi Beyazay dan aldım dersiniz ona bu durumu anlatır siniz. Bu konuda ciddi anlamda iyidir.

ozan_34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arayayım vallaha, çok teşekkür ederim Fethi kardeşim. Çok yardımcı oldun valla 2 gündür :)

ozan_34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aradım şimdi, %90 kompresör arızasına benziyor dedi. Uygun bir zamanda gidip göstereceğim bakalım. Sağolsun ilgilendi, sorunu dinledi. Selamları var sana da :)

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Polen filtresi vb. bakımları yapıldı mı ?

Fethi

Fethi Beyazay,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aradım şimdi, %90 kompresör arızasına benziyor dedi. Uygun bir zamanda gidip göstereceğim bakalım. Sağolsun ilgilendi, sorunu dinledi. Selamları var sana da :)

Rica ederim elimizden geldiği kadar yardım ediyoruz :) Aleykumselam. :)