clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
Malum yeni dönem 1 Nisan'da başladı. Geçen yıla göre ücretler nasıl değişecek hep birlikte göreceğiz. Bendenizin 2. kaskosu olacağından henüz alışmaya çalışıyorum :D
Aynı şirket fazla fiyat verirken, diğer şirketlerin -teminatları çok yakın- daha az fiyat vermesi genel bir durum mu acaba, hani müşteri kapma açısından?

Geçen yıl Anadolu limitsiz imm - %10 ttnet indirimiyle 1113
Bu yıl Anadolu limitsiz imm - indirimsiz - 1440
(manevi tazminat limitsiz)

Allianz - 750 bin -2250 bin- 750 bin imm - deprem/yanardağ %5 muafiyet - 1097
(manevi tazminat bedeni tazminatla sınırlı)

AXA - 2500 bin tek limit imm - %10 muafiyet - 800
(acentenin dediğine göre manevi tazminat %20 ile sınırlı, ancak poliçede belirtilmemiş.)

(yarın AXA ile görüşüp muafiyetsiz fiyat isteyeceğim, yanlış göndermişler.)

19bao07

Bilgi Girilmemiş
bugün civic'e full kasko yaptık axadan , 1460 lira verdik..iş bankasından fıyat almıstık bı kac yerden daha ama en uygunu axaydı..

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
bugün civic'e full kasko yaptık axadan , 1460 lira verdik..iş bankasından fıyat almıstık bı kac yerden daha ama en uygunu axaydı..

yarın düzelttirsem bile teklifi yine en uygun o olacak gibi geliyor bana da, teminatları ne kadarı yaptınız? imm bölümünü yani?

19bao07

Bilgi Girilmemiş
yarın düzelttirsem bile teklifi yine en uygun o olacak gibi geliyor bana da, teminatları ne kadarı yaptınız? imm bölümünü yani?
53bin falan bişeyler dedi de tam dınlemedım valla (eğer teminat dediğiniz karşılayacagı toplam hasar mıktarıysa,pek anlamam bu işlerden :) ) kagıtlar da araçta , orda varsa bilgiler yarın bakar yazarım isterseniz ;)

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
53bin falan bişeyler dedi de tam dınlemedım valla (eğer teminat dediğiniz karşılayacagı toplam hasar mıktarıysa,pek anlamam bu işlerden :) ) kagıtlar da araçta , orda varsa bilgiler yarın bakar yazarım isterseniz ;)

bizim aracın değeri değil de, hani kaza olduğunda karşı tarafa zararımızı önce trafik sigortası karşılıyor 25 bin kadar üstünü kaskodaki imm - ihtiyari mali mesuliyet- bölümü karşılıyor ya, ondan bahsediyorum. bu imm ye manevi tazminat da dahil edilebiliyor,allah korusun sakatlanmalı, ölümlü kazalarda maneviyatın yanında maddi olarak da aileler perişan oluyor.

19bao07

Bilgi Girilmemiş
bizim aracın değeri değil de, hani kaza olduğunda karşı tarafa zararımızı önce trafik sigortası karşılıyor 25 bin kadar üstünü kaskodaki imm - ihtiyari mali mesuliyet- bölümü karşılıyor ya, ondan bahsediyorum. bu imm ye manevi tazminat da dahil edilebiliyor,allah korusun sakatlanmalı, ölümlü kazalarda maneviyatın yanında maddi olarak da aileler perişan oluyor.
hı anladımm..yarın tam öğreniyim yazıyım size.. cidden hiç anlamıyorum bu kasko sigorta işlerinden , yanlış bilgi vermiyim ..

mhurat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
3-5 kuruş fazla olsun imm olsun nerde ne çıkacağı belli olmuyor karşımıza.ben yaptırırken 1950ydi herşey dahil :) seneye %40 indirim var dediler bakalım ne olucak

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
3-5 kuruş fazla olsun imm olsun nerde ne çıkacağı belli olmuyor karşımıza.ben yaptırırken 1950ydi herşey dahil :) seneye %40 indirim var dediler bakalım ne olucak

aynı şekilde düşünüyorum, her ne kadar etrafımdakiler tarafından çok detaycı diye adlandırılsam da etrafta olan bitenden ders almak lazım, aya bölünce 10 tl fark edecek bir artış için neden daha yüksek teminat almayayım, di mi ama :)

bana aynı firma %30 indirime 200 artış yaptı onu hazmedemiyorum bir de yetkili servis garantisi yok, axa da mavi kasko'da anlaşmalı yetkili servis garantisi var o yüzden öne geçiyor da keşke muafiyetsiz fiyatı gönderselermiş yarına iş kaldı yine :(

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
Axa nin muafiyeti hukuksal koruma icinmis, pasakli 798 tl ye 2500 bin imm ile 2. Yasina kaskolandi:) insallah kullanmaya gerek kalmaz..