Nissan 300ZX Z32 400+hp

16-UğUR-55

Uğur Kaymak,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Deli fişek

car_club22

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Maşallah. Çok güzel araç.

ToNy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tam bir drift makinası, MaşAllah...

*Korkmazbey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Maşallah, Allah kaza bela vermesin...:eyv
Evren Pazar günü tanıştığımız kardeşinin mi bu canavar...

tahtelbahir

Evren MERCAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Maşallah, Allah kaza bela vermesin...:eyv
Evren Pazar günü tanıştığımız kardeşinin mi bu canavar...

Yok o benim abimdi. Bu kardeşimin bir gün müsait olursa buluşmaya da getireceğim..

0zan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Düzeltme

Hocam bu tarz SuperSport araçlara, özellikle 300ZX'e DTM gitmiyor, zaten gerek de yok. Sürtünme katsayısı dünyadaki en düşük arabalardan birisi..Dünyada yerde sürat rekorlarından biri bu arabaya aittir (jet motoru eklenmiş haliyle)

İyi dilekleriniz için teşekkür ediyorum,

Araç hız rekorunu jet motoruyla değil fabrikasyon VG30DETT motoruyla kırmıştır. Daha da ilginci; bahsi geçen rekorun sahibi jun-blitz ortak yapımı 300zx'in 1991 yılındaki E/BMS hız rekoru günümüzde hala kırılabilmiş değildir. International Motor Sports Association sitesinden Bonneville Speed Trial sekmesinden rekor görülebilmektedir.

0zan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
--------

Eskiden beri çok beğendiğim bir makina,
Keşke motoru orj. kalsaymış.

Hocam aracın motoru zaten orjinal, Kapağına anahtar dahi sürülmedi, turbolar, enjektörler de orjinal, sadece turbo basıncının arttırılması, ecu, hava filtresi ve egzozla 400+hp ler görülüyor.

ÖzgürYaşam

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
maşallah,koleksiyon aracı tam :eyv

hakanzagor

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
izmirde 1 tane siyah 300zx vardı kuzenimin komşunda, sahibi mimar birisiydi, araba meraklısı biri, 5-6 tane arabası var klasikler falan, araç çok güzel duruyordu ama duyduğuma göre 4-5 ay önce Ankara'ya satmış yine araba meraklısı biri almış. Araba çok orjinal bir araçtı hiç kaza yokmuş, ama turbo yoktu. Sahibinin söylediğine görede TR'de toplam 6 araç varmış. Amerikadan kesin dönüş yapan bir Türk gelirken getirmiş, gelincede satmış. Bende bu aracın hayalini kuruyordum fakat bu denli temiz ve az olan bir araca gücüm yetmiyeceğini anladım, Gerçi sahibinden.com da 1 tane vardı gri, onada arkadaşım ustasıyla gitti baktı 20-25 bin TL masrafı duyunca hemen galeriyi terk ettiler :))))))))))))).. Bu kasa uygun bir 300zx bulursam alacağım fakat ne satılıklarda var ne de ilanlarda.. galiba bu gidişle başka araçlara bakmam gerekecek :(