Niye İllaki Dizel ???

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Dizel mi benzinli mi
Sadece daha az tüketiyor diye dizel satın almak para kaybettirebilir

dizel-mi-benzinli-mi-620x300.jpg

Son yıllarda tanıdık tanımadık otomobil satın almak isteyen herkes, 'dizel' almak istediğini söylüyor. Bunun nedenini anlamak zor değil, çünkü dizel araçlar, benzinli araçlara göre daha az yakıt tüketiyor. Ancak hemen herkesin unuttuğu ya da hesaba katmayı akıl etmediği bir gerçek var. Evet dizel motorlu araçlar, aynı sınıftaki benzinli araçlara göre daha az tüketiyorlar. Buna karşın dizel motorlu bir araç satın alırken, kompakt olarak adlandırılan ve ülkemizde en çok satılan otomobillerin yer aldığı sınıfta 7 bin ile 15 bin TL arasında daha pahalı oluyor.

SATIN ALIRKEN KAR EDİN
Eğer yılda yapılan yol uzunluğu 50 bin kilometrenin üzerine çıkıyorsa bu farkı göze almak elbette mantıklı.
Ama ülkemizde yılda yapılan yolun ortalama 12-15 bin kilometre olduğu düşünülürse, baz donanımlı bir dizel otomobile 57 bin 900 TL vermek yerine yine aynı donanım seviyesi ve beygir gücündeki, aynı markanın ve modelin benzinli motoru olan versiyonunu 43 bin 800 TL'ye almak çok daha mantıklı olur.

DONANIM PAHALIDIR

Donanımı bırakıp yakıtı bedavaya getirin!

resatsirin

Reşat ŞİRİN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dizelin torku, benzinlinin atmosferik motoru :)

vahapaydın

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben boşuna mı allah nasip ederse bir sonraki arabayı 2.0 T Spark 159 alayım diyorum :D

mhurat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Keşke Benzinli Alsaydım Diyorum Bende Ne Gerek Varmış Diesele. Sesi Gürültüsü Ayrı Masrafıda Daha Bi Ayrı Yılda 6-7Bin Anca Yaparım Yada Yapmam Zaten

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dizeli ben performansı için beğeniyorum,Torku için beğeniyorum.Turbonun o güzel sesi için beğeniyorum.2. eli fiyat olarakta benzinliye göre daha yüksek satıldığı ve daha çabuk satıldığı için beğeniyorum.E tabi birde az yaktığı için..

PERFECT-STROM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sonuçda ne fark var ki arada ikisi de satarken örneğin %15 değer kaybediyor bana göre en büyük avantajı dizelin erken satılması ve daha az yakması sonuç da benzinlinin performansı yüksek ve rahat durmama durumu da var her an kapışmaya hazır banagöre

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Her iki motor tipinin de yeri ayrı,ne kadar da az kilometre yapsak benzinciye gidince aldığımız yakıt miktarı ve ödediğimiz rakam kafamızı kıllandırmaya yetiyor...:)

admiral

Barış KARA,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Keşke Benzinli Alsaydım Diyorum Bende Ne Gerek Varmış Diesele. Sesi Gürültüsü Ayrı Masrafıda Daha Bi Ayrı Yılda 6-7Bin Anca Yaparım Yada Yapmam Zaten

Bencede gerek yokmuş sizin için dizele. Km çok az yıllık

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

ApSUVai

Bilgi Girilmemiş
Menzili Uzun Oluyor Litre Fiyati Benzinden Az Hala Dizele Devam

19bao07

Bilgi Girilmemiş
toplamda 100bin km yapmadan kara geçirmiyo dizel araçların çoğu.. benzinlisi aynı versiyonda 45ken dizeli aynı versiyonda 55 cıvarı oluyo aracların.. 10bın lıra farkı cıkarmak ıcınde en azından 100bın km cıvarı yol yapmak gerekıyo..aracı cok kullanmıyosanız dizelin hıcbı avantajı yok maddi açıdan hatta cebinizden daha fazla para cıkmıs oluyo..