Nokian wr d4 kiş lastiği

ercan_kocak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar, Clio IV 1.5 dci joy aracıma Nokian wr d4 kış lastiği almayı düşünüyorum, forumlarda fazlaca araştırma yaptım, fakat her konuda olduğu gibi lastik konusunda da araçta olduğu gibi marka hayranlığı yapan çok, işin aslı kafam karıştı, bu lastiği kullanan gerçek kullanıcıların yorumlarını bekliyorum. Ankara da yaşıyorum, çoğunlukla ağır kış olmuyor ama olduğu zaman da tam oluyor.

Barsoom

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Wr d4 model Yen'i modeldir.en iyi kış lastiği kendi arabalara İstanbul için 10 gün sonra takıcam Finlandiya malıdır. Bende orda görüp daha iyi anladım ve İstanbul kullananıyorum tavsiye olunur

ercan_kocak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkür ederim yorumunuz için

ÇAĞRI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben bir senedir wrd4 kullanıyorum. Sürekli Kastamonu-Kırıkkale arası yolculuk yaptığımdan ve özellikle gece yolculuğu yaptığımdan kışlıkları ekim ayının başında taktırıyorum.

Wrd4 ün karlı yolda frenlemesi çok iyi. Su birikintilerinde araç kontrolden kesinlikle çıkmıyorki en çok bu özelliğini seviyorum.

Buz konusunda kışlık lastik hurafelerine girmiyorum çünki bizim insanımız yazlıklarla bile buz zeminde rampa çıkar. Kışlık lastikten buzda herhangi bir performans beklemeyin. Onun için hakkapeliitta almanız gerekir.

WRD4 Güzel lastiktir. Tavsiye ederim. Benim tercihim kışlıklarda nokian wrd serisi, yazlık içinse goodyear egp serisi.

Bu da wrd4 ile Ilgaz a çıkıp inmem; :) 1. videonun sonu ile 2. videonun başındaki otobüslerin ve tırın olduğu kesimde frenlemesinin ve tekrar kalkışının nasıl olduğunu kendiniz karar verebilirsiniz.

https://www.youtube.com/playlist?list=PLzwtEPGPRU3LwiseVUwN6dHjSgr_HvIpl

hittheroadjack

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Etiket doğruyu söyler Ercan bey...
alacağınız ebattaki lastiğin etiket değerine bakmalısınız, ben de Continental ts860 ile nokian wr d4'ü karşılaştırdım, nokian'ın değerleri daha iyi, fiyat olarak da hepsiburada oldukça uygun, üstelik ücretsiz montaj ve bir yıl yol yardım da var...

ercan_kocak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben de etiket değerlerinden dolayı bu lastiği düşünüyorum, yoksa çevremde genellikle michelin alpin önerenler var, gerçi onlar bu lastiği duymamış bile o da var. Satın alma konusunda ankara da bayinin verdiği fiyat hepsiburadanın fiyatından 10 tl kadar yüksek(ayrıca montaj ücreti yok diye söylediler), internetten alışverişi sevmediğim için bayiden almayı düşünüyorum.

ercan_kocak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam yorumlarınız ve de özellikle videolar için çok teşekkür ederim, sizin de belirttiğiniz gibi frenleme ve tekrar kalkış gerçekten önemli. Buz konusunda haklısınız, çivili kullanmadıktan sonra buzda diğer lastikler (kar lastiği dahil) zor durumda bırakır insanı. Daha önce kar lastiği kullandım, bir sezon sava kullandım ikinci sezon tahta gibi oldu lastik, daha sonra goodyear ultragrip 500 desenli çivi takılabilen fakat benim taktırmadığım lastik modeliydi o lastik te de hiç konfor yoktu, çok ses yapıyordu, karda iyiydi fakat yakıt tüketimi yüksekti neyse. Bu kez değişik bir lastik deneyeyim diye çıktım yola nokian dikkatimi çekti, bu lastiğin ıslak zemindeki performansı anlatıldığı gibi ve etiket değerlerindeki gibiyse zaten o yetecek bana. Bu kış clio da beni memnun ederse megan ıv için de bu lastiklerden düşünürüm gibi.

solidgrind

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamlar. Ben Clio aracımda WR D4 kullanıyorum. Almadan önce iyice araştırdım. Fiyatının görece uygun olması sizi aldatmasın, bence ve karşılaştırmalara göre bu model genelde en iyi 3-4 lastikten biri olarak listeleniyor testlerde.

Kişisel tecrübe olarak da çok memnunum. Karsız kuru ya da yağışlı kış günlerinde de performansı çok memnun edici. Geçen kış yoğun kar yağdığı bir gün bu lastiğim olmasına rağmen güvenemeyip servise bineyim dedim, ama servis gelememiş. Cinnah 'a yakın oturuyorum, yokuşları bilirsiniz. Ben de mecburen aracımı aldım ve Cinnah 'ı çıkamayan araçları göre göre çıktım yokuşu. Bunun dışında bir kar tecrübem olmadı ama o gün çok memnun kalmıştım.

Fiyat olarak, ben de bayinin fiyatı daha yüksek diye hepsiburada 'dan aldım. Fakat bayinin verdiği fiyatta lastik sökme takma dahildir, onu da göz önüne alın. HB 'den aldığım lastik de paketsiz açıkta gelmişti. Önce anlam veremedim ama sonra düşündüm, sonuçta lastik bu dedim açıkta gelse ne farkeder :)

ercan_kocak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam yorumunuz için teşekkür ederim.
Kar yağışı sonrası Cinnah'ı çıktım diyorsanız benim için yeterli, kuru ve yağışlı günlerde de yeterli demişsiniz. Alacağım lastiği. HB de 160, bayi de 170, bayiden alayım sıkıntı olursa ekşiyecek adam olur karşımda, sanal alemde firmalarla uğraşmaktan iyidir, bir de yazlıkları depolayacak yer sıkıntım var, yazlıkları da oraya bırakacağım mecburen. Hayırlı günler dilerim.

solidgrind

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam yorumunuz için teşekkür ederim.
Kar yağışı sonrası Cinnah'ı çıktım diyorsanız benim için yeterli, kuru ve yağışlı günlerde de yeterli demişsiniz. Alacağım lastiği. HB de 160, bayi de 170, bayiden alayım sıkıntı olursa ekşiyecek adam olur karşımda, sanal alemde firmalarla uğraşmaktan iyidir, bir de yazlıkları depolayacak yer sıkıntım var, yazlıkları da oraya bırakacağım mecburen. Hayırlı günler dilerim.

Alırken lastiğin senesine ve ayına da dikkat edersiniz. Gerçi bayi eski lastik verecek değildir. Hayırlı olsun.:eyv

Ekleme: Bu arada ben Aralık 2015 'te 195/55/16 91H XL lastiği HB 'den 229 liraya almışım, şimdi de 239 lira olmuş.

Son düzenleme: