Obd2 bluetooth bağlantısı

m.gokceoglu

Denizli , T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba değerli arkadaşlar az önce bir delilik yapıp bir çin sitesinden alışveriş yaptım :)) fiyatı 5.93$ olan bu ürün obd soket üzerinden takılıp bluetooth ile android telefon veya pc bağlantı kuruyor. hata kodlarını görüntülüyor hata kodlarını siliyor(arıza lambası söndürme) ve anlık olarak araç sensör değerlerini gösteriyor. kısacası güzel bir ürüne benziyor ve elimizde araç bilgisayar bağlantısı oluyor ve yolda iken telefondan bütün değerleri okumamıza arızaları görmemizi sağlıyor. ürün yaklaşık 15-30 gün arasında elime geçecek (taa çinden buraya 2$ kargo ile anca bu hıza gelir hehe) geldiğinde dener ve değerlendirmelerimi burada paylaşırım inşallah gümrükte filan takılmaz yada elime ulaşır. mebla az olduğu için riske girdim umarım pişman olmam ve param boşa gitmez :polis ürün fotosu ve translate ile çevirisi aşağıda sağlıcakla kalın :)

2517incig251793.jpg

Super MIMI ELM 327:
Support all OBDII protocols as follows:

ISO15765-4 (CAN);ISO14230-4 (KWP2000);ISO9141-2;J1850 VPW;J1850 PWM

Functions:
1.Read diagnostic trouble codes, both generic and manufacturer-specific, and display their meaning (over 3000 generic code definitions in the database).
2.Clear trouble codes and turn off the MIL ("Check Engine" light)
3.Display current sensor data
4.Engine RPM
5.Calculated Load Value
6.Coolant Temperature
7.Fuel System Status
8.Vehicle Speed
9.Short Term Fuel Trim
10.Long Term Fuel Trim
11.Intake Manifold Pressure
12.Timing Advance
13. Intake Air Temperature
14.Air Flow Rate
15.Absolute Throttle Position
16.Oxygen sensor voltages/associated short term fuel trims
17. Fuel System status
18.Fuel Pressure

ersundogan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
şimdiden hayırlı olsun hangi siteden aldınız. link alabilirmiyiz.

m.gokceoglu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

escaba_tr

İsmail İNAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
15-30 gün de çok uzun süre, benim gibi tezcanlılar için :) gittigidiyorda 39-49TL gibi fiyatlara da satılanları görmüştüm.. daha önce böyle cihazlar kullanan oldu mu?

m.gokceoglu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende çok tezcanlıyımdır ama malesef gg dakilerde yurtdışından sipariş veriyor ve aynı süre bekleniyor. Tek farkı o aracılık yapmış oluyor. Ama stoğundanda olan satıcı varsa alınabilir tabiki :)

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

c_cihan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Peki telefona kuracağın android program var mı elinde ?

m.gokceoglu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
beraberinde cd var içerisinde mevcutmuş, onun haricinde google play de obd yazıp aratınca uyumlu olan birsürü ücretsiz yazılım var. kesin sonuçları elime ulaşınca test eder denerim. almak isteyenler benim sonuçlardan sonra sipariş verir riske girmemiş olur

KaRaHaN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yine güzel bir çalışma ve yine m.gökçeoğlu. Konu için emeğine sağlık ürün eline geçtiğinde bizi tekrar kullanım olarak bilgilendirirsen çok seviniriz :eyv

ketoral

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
O siteden çok alışverişim oldu. Gittigidiyor gibi satıcı size ürünü kargoluyor siz gelince onay veriyorsunuz ayrıca şikayet dispute kısmıda var. Ürünü 3-5 gün içinde çin postasına veriyorlar. 1 haftada istanbulda oluyor. Ürün gelince siteden onay vermeniz getekiyor para satıcıya aktarılması için.

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
toplam 8 dolar çöpe gitse ne olur. pek marifetli olacağını sanmıyorum. arıza koduna ulaşıp silecek beceriye sahip olacağını sanmam. sanayi cihaz yazılımları şifreyle korunur, en azından renodan bunu beklerim. yok silerse o zaman renonun eksikliği olarak görürüm. diğer bluetooth, telefon uyumu, mp3 dinleme filan çalıştırır belki.

Son düzenleme: