Ölüm Tarihinizi Öğrenmek İstermiydiniz ?

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
azrail-4.jpg

İngiliz bilim insanları, hücrede bulunan telomerleri ölçen test geliştirdi. Ülke basını, gelişmeyi "Kimse ölüm tarihini bilmek isteyecek kadar cesur değildir" şeklinde duyurdu.

Test, insan ömrünü doğrudan etkilediği saptanan hücredeki telomerleri hesaplıyor. Böylece, kişinin biyolojik yaşı ve ölüm tarihi ortaya çıkıyor.

Testin, Seyşeller’de yaşayan bir grup kuşta denendiği ve sonucun olumlu olduğunu açıklaması, East Anglia Üniversitesi’nde görevli profesör Davir Richardson'dan geldi.

Seyşeller’de ortalama 20 yıl yaşayan kuşların ölüm tarihlerinin doğru olarak belirlendiği belirten profesör Richardson, “Telomer uzunluğunun canlı ömrü ile bir bağlantısı olduğu kesinlik kazandı.

Kuşlar üzerinde yaptığımız deneylerde de bunu doğruladık” dedi. Kan testinin, yakın gelecekte yaklaşık 1200 TL’ye yapılması planlanırken, İngiliz basını gelişmeyle ilgili,

“Kimse ölüm tarihini bilmek isteyecek kadar cesur değildir”

ifadesini kullandı

duymaz

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
yakınlarımınkini bilmek isterdim,kendiminkini ister miydim bilmiyorum valla

ROADFOX

Başkan
Bilgi Girilmemiş

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
benimki geldi geçti zaten, uzatmaları yaşıyorum o yüzden önemli değil :aytuğ

ama bunu ortaya atan ve testleri yapanlar yaşadı oh 1200 cepte :D

duymaz

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok tuhafhımmYakınlarının öleceği tarihi bilmek seni çok etkilemezmiydi yada rahatsız etmezmiydihımm

onları daha cok mutlu etmek isterdim,kendimden her şekilde taviz verip onların mutlulugu için ugrasmak..

fth001

Fatih ERİŞEN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Söyleyecekleri tarihten daha uzun yaşamayacağımı garanti ederlerse bilmek isterim. Kalan günleri ziyan etmemek açısından iyi olur :D

ROADFOX

Başkan
Bilgi Girilmemiş
onları daha cok mutlu etmek isterdim,kendimden her şekilde taviz verip onların mutlulugu için ugrasmak..

İyi güzel hoşta sonuçta sen ne olacaksın;)

Söyleyecekleri tarihten daha uzun yaşamayacağımı garanti ederlerse bilmek isterim. Kalan günleri ziyan etmemek açısından iyi olur :D

O zamanda bu kadar soğukkanlı ve neşe içinde yazabileceğini yada düşünebileceğini hiç sanmıyorum
:aytuğ

benimki geldi geçti zaten, uzatmaları yaşıyorum o yüzden önemli değil :aytuğ

ama bunu ortaya atan ve testleri yapanlar yaşadı oh 1200 cepte :D

Bu ne karamsarlık sn.mod'um değerli hocam:aytuğ

duymaz

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
İyi güzel hoşta sonuçta sen ne olacaksın;)

orası muamma.. ama su var onlar beni buyuturken nasıl herhangi bir olayda kendi sonlarını dusunmediyse bende onlar için olabilicek boyle birşeyde kendi sonumu dusunmuyorum

ROADFOX

Başkan
Bilgi Girilmemiş
orası muamma.. ama su var onlar beni buyuturken nasıl herhangi bir olayda kendi sonlarını dusunmediyse bende onlar için olabilicek boyle birşeyde kendi sonumu dusunmuyorum

Bu arada (olmayacak iş o ayrıda:)) Konu başlığı KENDİ ölüm tarihinizi bilmek istermisinizdi
:aytuğGörmekteyimki sağa sola kaçıyorsun değerli kardeşim hadi itiraf et sen bunu bilmek istemezdin ve bilmekten korkardın doğrumuıslık

fth001

Fatih ERİŞEN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

O zamanda bu kadar soğukkanlı ve neşe içinde yazabileceğini yada düşünebileceğini hiç sanmıyorum
:aytuğ

Aslında düşündüm de sürprizleri severim, öğrenmesem de olur :aytuğ