Ön amortisör ses sorunu

Ahmet4242

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selam arkadaşlar. Aracımı 2018 yılında aldım 10 bin km de aldım 2013 model touch ve ilk aldığım zamanlarda ön amortisörlerden kasis falan geçerken gıcır gıcır sesler geliyordu youtube a bir arkadaş video yüklemiş körüğün içerisinde sarımtrak bir parçayı tornavidayla aşağıya ittiriyor ama o da çözüm olmadı ve soğuk havalarda ses dahada artıyor. Bir süre sonra çok sinir bozucu olabiliyor başına gelen ve çözüme kavuşturan varmıdır aranızda

bearat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Muhtemelen helezon yaylardan yapıyor, Bu sorun bende sabah ilk çalıştırmada kasislerde yapıyor yarım saat gezdikten sonra düzeliyor.
Beni çok rahatsız etmediği için ellemedim.

ieb93

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selam arkadaşlar. Aracımı 2018 yılında aldım 10 bin km de aldım 2013 model touch ve ilk aldığım zamanlarda ön amortisörlerden kasis falan geçerken gıcır gıcır sesler geliyordu youtube a bir arkadaş video yüklemiş körüğün içerisinde sarımtrak bir parçayı tornavidayla aşağıya ittiriyor ama o da çözüm olmadı ve soğuk havalarda ses dahada artıyor. Bir süre sonra çok sinir bozucu olabiliyor başına gelen ve çözüme kavuşturan varmıdır aranızda

Abimin Clio 3 aracında aynı sorun vardı. Kışın soğuk havada artıyordu dediğiniz gibi :D Götürdü lastikçiye rotil salıncak vs birşeyler değiştirdi. Yay değil ona eminim. 300 lira para verdi. Hiç ses yok.

Riquelme1907

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaslar clio4 lerde kronik sorun garantisi varsa aracınızın servise götürün bende de aynı problem vardı serviste garantiden hallettiler üstelik garanti olsun diye direksiyon kutusunuda değiştirdiler , daha sonra her iki amortisoru sokup takozları vs oradaki aksamları yenilediler sorunum düzeldi.Cok memnun kaldım .

Berkay G.

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Viraj demir lastiği. Kronik sorundur.

boun6734

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
viraj demiri lastiği değişince düzeldi bende de

InfoAboutRenault

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Maliyeti ne oldu hocam?