On arka farkli lastik kullanimi

BOGA

Güray BOĞA-İZMİR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese merhaba, ayni ebatlarda olup onlerde farkli arkalarda farkli marka lastik kullanilmasinin bir sakincasi var midir?

admiral

Barış KARA,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Valla Banada lazim bu cevap.

HTC One X+ cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

ketoral

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bana kalırsa yok.. Öyle çok araba gördüm.. Piyasadaki çoğu araç o şekilde mesela önden çekişli araç ön 2 lastiği yeniliyor arkaları ellemiyor..tabi 4 ü de aynı olursa daha iyi olur ama olmazsada çok sorun olmuyor demekki

C.Kaan

Kaan ÖNTAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sıkıntı Çıkarmaz 4 - 5 Aydır Vega'da Öyle Kullanıyoruz Ön Farklı Arka Farklı Hatta Desenleri Bile Farklı, Daha Önceden'de Kullanmıştık Çevremde'ki Çoğu Kişide Kullanıyor Aynı Ebatlarda Olduğu Sürece Sıkıntı Yok :eyv

admiral

Barış KARA,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim bu konuda kafama takılan hamur sertliği farklı ön ve arka lastiklerin panik frende sıkıntı yaratıp yaratmayacağı. Bununla ilgili fikri olan varmi?

HTC One X+ cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Elbette var asla farklı (marka,ebat) kullanılmamalı bence..............

BOGA

Güray BOĞA-İZMİR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bir aracta ayni aksalara takilan lastiklerin her zaman aynı olmasi gerektiği soyleniyor yani on lastikler aynı model arka lastikler farklı model olabilirmis. Ayni aksta farklı lastikler kullanildiginda sorun olusurmus.

ROADFOX

Başkan
Bilgi Girilmemiş
Doğrudur mekanik bir problem olmaz ama seyir halinde özellikle yüksek süratte vs her lastik kendi karakterini yansıtacaktır ve farklı markaların mukavemet-frene tepki-viraja tepki gibi kendine ait özelliklerini ortaya çıkaracak kimbilir belki çok az belkide ölümcül olabilecek bir sona götürecektir bu fark sürücüsünü,ayrıca desen yola oturuş sürtünme katsayısı düşünüldüğünde farklı 2 lastik yakıtada olumsuz etki edecektir düşüncesindeyi,ha illa doğrusu budur diye bir iddiam yok ama biz babadan öyle gördük:)öylede devam ederiz ............. bir düşünün farklı markalarda bir yarış otosu görme ihtimaliniz nedir?yada bayiden 0 aldığınız bir araçta?

BOGA

Güray BOĞA-İZMİR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Doğrudur mekanik bir problem olmaz ama seyir halinde özellikle yüksek süratte vs her lastik kendi karakterini yansıtacaktır ve farklı markaların mukavemet-frene tepki-viraja tepki gibi kendine ait özelliklerini ortaya çıkaracak kimbilir belki çok az belkide ölümcül olabilecek bir sona götürecektir bu fark sürücüsünü,ayrıca desen yola oturuş sürtünme katsayısı düşünüldüğünde farklı 2 lastik yakıtada olumsuz etki edecektir düşüncesindeyi,ha illa doğrusu budur diye bir iddiam yok ama biz babadan öyle gördük:)öylede devam ederiz ............. bir düşünün farklı markalarda bir yarış otosu görme ihtimaliniz nedir?yada bayiden 0 aldığınız bir araçta?

Bunun aksini iddia eden yok mecburiyetten olduğu icin sordum. Yoksa tabiki de 4 lastikte ayni marka tercih ederim.

ROADFOX

Başkan
Bilgi Girilmemiş
Bunun aksini iddia eden yok mecburiyetten olduÄŸu icin sordum. Yoksa tabiki de 4 lastikte ayni marka tercih ederim.

​e soru neydi o zaman :) her şekilde takacaktın madem.....