Ön Cam Güneşlik Tamiri

c_cihan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ön cam güneşliği kapalı konumdayken sarkık duruyordu. Kendi tamir etmek isteyenlere ışık tutabilir...

1. Öncelikle üzerinde ayna varsa aynayı tornavida gibi bir malzemeyle çıkaralım, bir bıçak yardımıyla uygun yerden güneşliği ek kısmından kesip açıyoruz ve içinden plastik kısmını çıkarıyoruz.
ocm8.jpg

fs2m.jpg

2. Siyah plastiği ortadan ikiye ayırıyoruz.

3. İçinden kırık bir metal çıkacak, işte sorunlu parçamız.

9vnq.jpg

4. Yapıştırmayı denemedim, elektrikçiye gittim lehim yapamam dedi. Egzostçu sorunumu çözdü. Oksijen kaynağıyla kaynattı.

5kt0.jpg

3t0j.jpg

5. Parçayı yerine takıp önce siyah plastiği birleştiriyoruz ve kılıfını geçiriyoruz.

6. Aynayı eski yerine takıyoruz.

7. En sıkıcı kısım. Kestiğimiz yerleri birleştirmek. Ben bıçağı ısıtıp yapıştırmayı denedim. Çok da başarılı olmadı belki ama aşırı da sırıtmadı. Sanayide ustaların kullandığı plastiği eritmeye yarayan fön makinesine benzer bi makinaları var, bununla yapılan işlem daha başarılı olabilir diye düşünüyorum.

Ve sonuç

knfm.jpg

9. Final ve mutlu son....

oxtw.jpg

KaRaHaN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eline emeğine sağlık kronik bir sorundur çoğu araçta maşallah çok güzel halletmişsin bu sorunu yaşayan arkadaşlara ışık tutacaktır :) :eyv

c_cihan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eline emeğine sağlık kronik bir sorundur çoğu araçta maşallah çok güzel halletmişsin bu sorunu yaşayan arkadaşlara ışık tutacaktır :) :eyv
Abi mecburen, bazen kendimi antika arabaya biniyo zannediyorum, bu gibi parçaları bulamadığımdan dolayı.

KaRaHaN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abi mecburen, bazen kendimi antika arabaya biniyo zannediyorum, bu gibi parçaları bulamadığımdan dolayı.

Haklısın ama araçına yaptığın her onarım ve ekleme aracınla bağ oluşmasına ve onu daha çok sevmene sebep verir. :eyv

Baki Cali

,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bilgi için teşekkürler :eyv benim R9 da da vardı aynı problem uğraşmadım satıcam diye :)

ByTyFn

Tayfun SÖYLEMEZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eline Sağlik :eyv

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ellerine sağlık kardeşim. Güle güle kullan.