Ön cam kirildi!!!

leventbaki

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar selam.Öncamım geçen gün çatladı.:(Çizdirdim ama yürümeye devam ediyor.Mayıs ayında koskomu yenileyeceğim(şimdiki kaskomu önceki aracın camını değiştirmiştim)acaba hangi kasko ve yetkili serviste mi değiştireceğim?.Yetkili servis her kaskoyu kabul ediyor mu?yardımcı olursanız sevinirim.hımm
2011 expression 1.5 dci

Teşekkürler

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Sigorta acentesi ile görüşün belki kaskodan değişim olabilir

34VR1415

leventbaki

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sigorta acentesi ile görüşün belki kaskodan değişim olabilir

34VR1415
Kaskodan cam hakkımı bir önceki araçtan kullandım.Yani yeni araç aldığımda eski kaskomu zeyilname yapıp bu araca aktardım.Bu da mayısta bitiyor.Benim öğrenmek istediğim yetkili servisler bütün kasko acentalarını kabul ediyor mu?Yoksa reno servisleri tek bir acentayla mı anlaşmalı?
teşekkürler

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Geçmiş olsun.Yaptırmayı düşündüğünüz servise sorarsanız en doğru bilgiyi verirler.Ancak her kasko firması ile anlaşmaları yok diye biliyorum.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Kaskodan cam hakkımı bir önceki araçtan kullandım.Yani yeni araç aldığımda eski kaskomu zeyilname yapıp bu araca aktardım.Bu da mayısta bitiyor.Benim öğrenmek istediğim yetkili servisler bütün kasko acentalarını kabul ediyor mu?Yoksa reno servisleri tek bir acentayla mı anlaşmalı?
teşekkürler
Yetkili servisler farklı sigorta şirketleri ile anlaşma yapabilir.Sigorta acenteniz veya yetkili servis ilede görüşüp bilgi edinebilirsiniz

34VR1415

thetuzla

Güray GÜRBÜZ Captur Outdoor 1.5 Dci EDC ,
Süper Moderator
34-İstanbul
Bildiğim kadarı ile Serviste değiştirirseniz fiyat farkı çıkabiliyor ve hasar kaydı olarak işleniyor.Kasko firmasının anlaşmalı olduğu firmada değiştirirseniz para ödenmiyor ve hasar kaydı oluşmuyor. Poliçe yaptırdığınız kasko firması ve kapsamını kontrol ettirebilirdiniz.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

leventbaki

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yardımlarınız için teşekkürler.Kaskonun anlaşmış olduğu firma beni yetkili servise yönlendirmişti.Yetkili servisin para ve hasar kaydı çıkarması tabiki istenmeyen bir durum.Mayısa kadar çözmeye çalışacağım.
teşekkürler

thetuzla

Güray GÜRBÜZ Captur Outdoor 1.5 Dci EDC ,
Süper Moderator
34-İstanbul
Bende taş atmasından dolayı ufak bir nokta var.İlerleme yok . Camın ortasına geldiğinden dolayı alıştım.Ama önümde olsa rahatsız olurdum.

Birde açıkçası anlaşmalı firmada değişim sonrası yağmur sensöründe sıkıntı yaşarım düşünceside var.Şuan bu şekilde kullanıyorum o yüzden :)

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çapı 2cm derinliği alta ulaşmamış olan çatlaklar veya nokta kırıklar camcılarda yapılıyor. Onlar icin cam değişimine gerek yok. Çok da ucuz bu fiyatı var. 20 dakika içinde eski haline geliyor cam. Eskiden çalıştığım yerde bu tamir kitlerini satıyordum. Maslahat bir camcı var işçiliği de çok iyi.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

leventbaki

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende taş atmasından dolayı ufak bir nokta var.İlerleme yok . Camın ortasına geldiğinden dolayı alıştım.Ama önümde olsa rahatsız olurdum.

Birde açıkçası anlaşmalı firmada değişim sonrası yağmur sensöründe sıkıntı yaşarım düşünceside var.Şuan bu şekilde kullanıyorum o yüzden :)
Bir önceki araçta sizin korktuğunuz sensör olay ıbenim aşıma geldi camdan sonra sensör çalışmadı başka servise gittim o şekilde çözüldü.Antalyada bu şekilde tamir kiti satan varsa haber ederseniz sevinirim.Arkadaşın dediği gibiyse daha sonra değiştiririz.Ama benim cam hızlı yürüyor.Biraz acele etmem lazımhımm