Ön Camda Leke ve Silkeleme

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Buji kablosu bozulsa idi veya sorun çıksa idi şu anda çoğu kullanıcının sorunu hallolmuş olurdu :D ama yine de buji kabloları değişebilseydi güzel olurdu diye düşünüyorum. Motor kulağı konusu daha mantıklı geliyor bana. Yüksek devirlerde sıkıntım yok tıkır tıkır işliyor :)

bekle...gelecem...bi sn kardeşim

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
0:07 nasıl sallanıyo görüyon mu...
bobinlerden dolayı...

0:53 bobini değiştirdikten sonra

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ateşlemede sorun olsa idi en azından bir miktarda olsa oynama olurdu ama rolantide oynama 0, başka şeyden kaynaklanıyor gibi (sensör olur, takozlardan olur vs.)

1:00 neden oynama olmuyor :D

egzoztan patlak ses geliyor mu, motor sallanıyor mu ona bakacaksın bobinde...

megane2_2004

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Buji kablosu bozulsa idi veya sorun çıksa idi şu anda çoğu kullanıcının sorunu hallolmuş olurdu :D ama yine de buji kabloları değişebilseydi güzel olurdu diye düşünüyorum. Motor kulağı konusu daha mantıklı geliyor bana. Yüksek devirlerde sıkıntım yok tıkır tıkır işliyor :)
Araç resimdeki megane 2 ise buji kablosu yok zaten. Bobin bujinin tepesine oturuyor. Arada kablo yok. Bobine gelen kablo da 12 volt. Kopmuşsa veya erimişse zaten o bobin çalışmaz.
Motoru üst kulağının içine bakın yırtık veya yağ kaçağı var mı? Motor kulağının olduğu yerden sallayın aşırı derecede ileri geri oynuyorsa motor kulağındandır.

MeganeSever

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araç resimdeki megane 2 ise buji kablosu yok zaten. Bobin bujinin tepesine oturuyor. Arada kablo yok. Bobine gelen kablo da 12 volt. Kopmuşsa veya erimişse zaten o bobin çalışmaz.
Motoru üst kulağının içine bakın yırtık veya yağ kaçağı var mı? Motor kulağının olduğu yerden sallayın aşırı derecede ileri geri oynuyorsa motor kulağındandır.

Yağ kaçağı yok. Aracımda kablonun değişmediğini biliyorum. Kulağın içinde yırtık görememiştim ama egzoz'dan patır patır ses geliyormu iyi bir dinlemem lazım.