Ön Camdaki Çatlak.

barca1899

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba.Aracımın ön camında 4-5 cm ebatında çatlak var. Bunu kaskonun anlaşmış olduğu mini onarım hizmetinden yaptırabilir miyim acaba?
Örneğin cam değiştiği taktirde tramerde herhangi bir işlem gözükür mü,Teşekkür ederim.

thetuzla

Güray GÜRBÜZ Captur Outdoor 1.5 Dci EDC ,
Süper Moderator
34-İstanbul
Arkadaşlar merhaba.Aracımın ön camında 4-5 cm ebatında çatlak var. Bunu kaskonun anlaşmış olduğu mini onarım hizmetinden yaptırabilir miyim acaba?
Örneğin cam değiştiği taktirde tramerde herhangi bir işlem gözükür mü,Teşekkür ederim.

Öncelikle geçmiş olsun.

Genel olarak senede 1 cam değiştirme hakkı var.Anlaşmalı firmaya yönlendiriyorlar. Serviste orjinal olarak değiştirmek istiyorum derseniz fark çıkabiliyor ve serviste değiştiğinde tramere hasar olarak işleniyor diye biliyorum.

Benim ön camda da taş geldi ortada bir yer olduğu için sürüşü etkilemiyor ve güvenlik sıkıntısı olmadığından değiştirmedim. Açıkçası yağmur sensörü de olduğundan servis haricinde de içime sinmiyor. Ama serviste değişim farkını göze alsam bile hasar gözükmesini istemem.

barca1899

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Öncelikle geçmiş olsun.

Genel olarak senede 1 cam değiştirme hakkı var.Anlaşmalı firmaya yönlendiriyorlar. Serviste orjinal olarak değiştirmek istiyorum derseniz fark çıkabiliyor ve serviste değiştiğinde tramere hasar olarak işleniyor diye biliyorum.

Benim ön camda da taş geldi ortada bir yer olduğu için sürüşü etkilemiyor ve güvenlik sıkıntısı olmadığından değiştirmedim. Açıkçası yağmur sensörü de olduğundan servis haricinde de içime sinmiyor. Ama serviste değişim farkını göze alsam bile hasar gözükmesini istemem.

Anlaşmalı olduğu bir camcı varmış fakat orjınal takmıyorlarmış. Peki ileride çatlağın büyüme riski var mıdır ? Servisleri arayıp soracağım teşekkür ederim.

thetuzla

Süper Moderator
34-İstanbul
Genel olarak kasko firmaları Anlaşmalı ve bu işi yapan firmalar ile anlaşıyorlar.Genelide bu şekilde işlem yapıyor. Şöyle durumda oluyor cam orjinal ama mesela Renault logosu yok gibi durumlarda var.Resim çekip gönderirseniz işin ehli arkadaşlar yorum yaparlar.

tals

Mustafa SEVER,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhabalar ben 2014 yılında önceki aracım symbol dü yolda giderken mıcır gelmişti çatlak ilerledi Axa sigorta tafından yetkili serviste değiştirildi herhangi bir tramer kaydı görünmedi.

barca1899

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Serviste değiştiği takdir de hasar kaydının çıkacağını belirttiler

thetuzla

Süper Moderator
34-İstanbul
Fiyat farkıda oluşuyor . Bahsettiler mi ?