Ön farlar sönük iyi aydınlatmıyor

siesta23

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese merhabalar.Clio 2001 1.4 rxt aracımın farları iyi aydınlatmıyor.Farlar mercekli olandan ve halijen ampül var.Far ayarı yapıldı ama nafile.Oto elektrikçi farlar yan sanayi orjinal taktırman gerekiyor diyor lakin orjinali tanesi 600-800 lira civarında.xenon ampul taktim pek fark etmedi.Sizce ne yapmalı?

*Burak Yılmazer

Burak Yılmazer,
Başkan
34-İstanbul
Yani evet çok kalitesiz ampuller kullandıysanız fark eder farin dış yüzeyi de buna sebep olur pasta ile temizlik yapabilirsiniz dış yüzeyi ampuller ise değiştirilmeli orjinal olmasa bile photon fln bakabilirsiniz

siesta23

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yani evet çok kalitesiz ampuller kullandıysanız fark eder farin dış yüzeyi de buna sebep olur pasta ile temizlik yapabilirsiniz dış yüzeyi ampuller ise değiştirilmeli orjinal olmasa bile photon fln bakabilirsiniz

Farın dışı içi tertemiz herhangi bir kararma leke yok.Osram night breaker halojen ampul var.Sanırım sorun far merceklerinde Haftasonu mercekleri söküp temizleyeceğim sonucu buraya yazarım.

siesta23

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Farları söktüm sağ farın merceğinin arkasındaki ampülün takılı olduğu yansıtıcı neredeyse tamamen soyulmuş ve dökülmüş.Bu yansıtıcının içini tamamen zımparaladım ve içerisini ısıya dayanıklı krom folyo bantla kapladım.Daha sonra merceği yerine takıp far camını da silikonla kaplayıp farı yerine taktım.Şu an en azından eskisinden daha iyi aydınlatıyor.

kt.00

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende de ayni sorun var ve farlarin içi açildi temizlendi mercekler temizlendi xenon hatta şimşek far bile takildi ama nafile hala sorunum devam ediyor ve farlari orjinal içindeki nikelaj kisimlari bile tertemiz ama yok aydinlatma denen bişey yok clio 2 lerde bu kronik bir sorun mu ?

Nefredd

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı sorun bende de mevcut. sol farım aşırı soluk sağ far değişmiş aldığımda öyleydi depo marka far takılı . onunda far ayar kısmı ters takılmış. sol tarafa da depo marka far alcam mecbur orjinaller 600-700 arası olduğu için. ampül olarak bizimkiler HB3 heralde ampül türü olarak. bende tam osram night breaker alacaktım ama sen kötü deyince vazgeçtim. mercekli far için led xenon lar iyi diyorlar ama bilmiyorum.
Forumdaki arkadaşlar tavsiye verirse çok sevinirim.