Ön kapı camları fitilleri silmiyor..

karacamelih

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar: konu ile ilgili olarak aracı aldığım bayinin servis elemanı ile görüştüm,Araca baktılar..DURUMU görüp tasdik ettiler.İlgilenen arkadaş sağolsun bilgili ve becerikliydi..Kadjar ile alakalı tüm sorunları daha ilk araç geldiği gün hepsini görmüş ve incelemiş .ayrıca çözüm üretmeye bile başlamış:)Ancak bu sorun türkiyede dile ilk benim tarafımdan dile getirilip not altına alınmış.Şikayetler kısmında başka bir bayide daha olmak üzere 2 şikayet varmış..(onların yalancısıyım).Ancak bu arada Fransa ile görüştü ve orada benzer şikayetlerin olduğu ve karar verildikten sonra tekrardan dönüş yapacaklar..
Bu arada bu olaydan sonra uzun yola çıktım 1500 km yol yaptım.yeni sorunum ortaya çıktı....CAMLAR İNANILMAZ RÜZGAR ALIYO..
bU DA genel problemimle bağlantılı olsa gerek

Cam acikken cok ugultu oluyo dogrudur, ama kapaliyken ruzgarmi aliyor bende anlamadim :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

naciköksal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Camda delik yok merak etmeyin.ruzgar sesinden bahsediyoruz:))))

naciköksal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ford c max....daha onceki clio

naciköksal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar bugün servis ile görüştüm.Kapı cam alt fitillerinin dış kısmındaki kromajlı bölüm fitillere baskı yapmıyor ve gevşek olarak monte edilmiş.Bu nedenle fitiller silmiyormuş.Bu konu fransa ile görüşülüp çözüm üretilecekmiş.Servisin bana söylediğ bu..bilgilerinize

alfa-xxx

F1 Bölüm Sorumlusu,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar bugün servis ile görüştüm.Kapı cam alt fitillerinin dış kısmındaki kromajlı bölüm fitillere baskı yapmıyor ve gevşek olarak monte edilmiş.Bu nedenle fitiller silmiyormuş.Bu konu fransa ile görüşülüp çözüm üretilecekmiş.Servisin bana söylediğ bu..bilgilerinize

Güzel haber ,çözümü kolay olur :eyv

Araba fabrikasında çalışan bir arkadaşım araçların üretim başladıktan sonra bile testlerine devam edildiğini ve geri dönüşlere göre düzeltmeler yapıldığını söyledi.

Ben kamuflajlı testlerden sonra bitiyor sanıyordum :) öyle değilmiş.Windows u düşünün onlarca test kullanımdan sonra piyasaya sürülüyor bir ay geçmeden güncelleme yayınlıyor.Android marshmellow 6.0 çıkalı daha ne kadar oldu 6.01 güncellemesi çıkmış :)

Arabalarıda almak için biraz beklemek gerekiyor galiba çünkü testlerde gözden kaçanlar ilk üretimden sonra kullanıcılar tarafından tespit ediliyor ,

Hiçbir test gerçek hayattaki test gibi olmaz ,windows gibi android gibi iphone gibi :) Testleri kim daha iyi yaparsa o kadar sorunsuz piyasaya çıkarır.Renault ispanya palencia daki fabrikası kalitesinin artması için bu yıl 60milyon Euro gibi para harcamış çünkü megane 4 de kadjarla aynı bantlardan çıkacak.

brawogt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Demekkı TESTLERİ adam akıllı yapmıyorlar...

Zormu aracı bir ayda her türlü koşulda test etmek...

brawogt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hangi servis ile görüştünüz?

Ben bundan sonra İSTİNYE RENO ile muhattap olacağım, onlar dırekt genel müdürlüğe bağlılarmış..

naciköksal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaslar aracımı tamir sonrası aldım.önceden bahsettiğim gibi fitillerın orada kromajlı kısım gevsek monte edilmiş.kapı içleri sökülüp orası sıkılaştırılıyor.su an gayet iyi.bu arada bu onarım için fabrika ile görusuldu ve kayıtlara girdi.örnek isteyen bir bayi olursa İstanbul Esenyurt Bika servisine danışabilirler..