Ön kapı iç çepleri su doluyor

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kapının altında yumuşak bir lastik var kapıya palaleldir . Dik değil .

Bu lastiğin altında tahliye delikleri var :)

emrahk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar tahliye delikleri açık hiç bir sıkıntı yok benim tahminim cam kenarından bir sızıntı olması bu sızındı döşemelerin arkasından akıp oraya geliyor sanırım

serkanaygün

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sorun şu olabilir, megane 2 lerde hoparlör değişimi gerçekleştiyse ve slim hoparlör almadılarsa yuvaya tam oturmadığı için orayı kesip biçiyorlar ve bu işlem su alma problemine yol açıyor. Hoparlörleri söküp kontrol etmenizde fayda var.

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sorun şu olabilir, megane 2 lerde hoparlör değişimi gerçekleştiyse ve slim hoparlör almadılarsa yuvaya tam oturmadığı için orayı kesip biçiyorlar ve bu işlem su alma problemine yol açıyor. Hoparlörleri söküp kontrol etmenizde fayda var.

enim hoparlörler orjinal bir daha su almadı:)

serkanaygün

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
enim hoparlörler orjinal bir daha su almadı:)

Senin arabandaki problem tahliyelerdeymiş, arkadaş tahliye deliklerini kontrol etmiş onlarda sıkıntı yok diyor :) aklıma hoparlörler geldi. Ben eski megane ıma hoparlör almadan önce biraz araştırmıştım. Slim olanlarından alınmasını, normal alınınca o yuvaların kesilip biçilmesi gerektiğini, öyle olunca da su alma durumuyla karşılaşılabileceğini öğrenmiştim :)

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Senin arabandaki problem tahliyelerdeymiş, arkadaş tahliye deliklerini kontrol etmiş onlarda sıkıntı yok diyor :) aklıma hoparlörler geldi. Ben eski megane ıma hoparlör almadan önce biraz araştırmıştım. Slim olanlarından alınmasını, normal alınınca o yuvaların kesilip biçilmesi gerektiğini, öyle olunca da su alma durumuyla karşılaşılabileceğini öğrenmiştim :)

Orayı kesmeden önerebileceğiniz bir hoparlör var mı ? Benim sol patladı :aytuğ

serkanaygün

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben pionner ın bir modelini kullanıyordum. 13 cm slim hoparlör diye istersen alternatiflerini de görebilirsin zaten. Kesme biçme olmadan sadece kabloların uçlarını yeni aldığın hoparlörlere uyacak şekilde düzenleyip takabilirsin. Orjinal hoparlörleri soketli, sonradan aldıkların öyle değil biliyorsun. Onun dışında bir tadilatı yok :)

imaparatoR-9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu kapı cebine su alma olayını ayna kapaklarından da yapıyor haberiniz olsun eğer aracın aynası kapıya tam oturmamıs vidası gevşemiş vs. ise ayna ile kapının arasından giren su direk kapı cebine dolar burayıda kontrol etmenizde fayda var aynanın iç kapağını söküp kontrol edin izolasyon olarak kabloların içinden geçtiği süngeri elinizle kontrol edin ıslak mı diye

Alper22

Alper ACAR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu kapı cebine su alma olayını ayna kapaklarından da yapıyor haberiniz olsun eğer aracın aynası kapıya tam oturmamıs vidası gevşemiş vs. ise ayna ile kapının arasından giren su direk kapı cebine dolar burayıda kontrol etmenizde fayda var aynanın iç kapağını söküp kontrol edin izolasyon olarak kabloların içinden geçtiği süngeri elinizle kontrol edin ıslak mı diye

Abi direk ateş etmişsin nokta atışı :D

emrahk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hemen bugun aynaları da kontrol edicem inş bu sefer bulabilirm. peki aynaların ordaysa ne yapmamız gerekiyor silikon filan mı? yoksa fidaları sıkmak yeterli mi?