Ön Kelebek camından su giriyor Clio 4

ncb48

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracımı yıkadığım zaman ön Kelebek camından su giriyor. Önümüz kış yağmurlarda da alırsa işimiz var. Nasıl düzeltebiliriz bu sorunu yakınlarda servis yok gidebileceğim en yakın servis 140km uzakta o yüzden kendim halletmem lazım. Yardımlarınızı bekliyorum

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Giren su damlalarini kelebek camindami yoksa yan camda mi gordunuz.suyun ne taraftan girdiginin tespiti acisindan bu önemli.

ncb48

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Önden giriyor damlalar yan camda oluyor

ilhan78

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardeş araban Garantili ise hiç elleme. Silikon çeksen çok sırıtır hem bu günün yatınıda var. 140 km ye git gel yazacağım yakıt 60 tl olur hem servis fitili değiştirir. Bence kendi bileceği iş ama kesinlikle git servise garantiye yaptır.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Fitillleri siyah silikon ile izole etmek en mantıklısı...

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynisi vardi arabayi yikayinca felan sol on camda kelebek citasinin ordan giren sukar damla olarak duruyordu.kelebek cami citasinin uzerine siyah elektrik vanti yapistirdim.bandin enine olarak yarisi kelebek cami uzerinde yarisi da cita olacak sekilde yapistirdim.yani kelebek cami ile cita arasindaki bosluk bantla kapanmis oldu. Bidaha da su damlasi gormedim.yani dis taraftan o kelebek cami citalarinin bosluklari uzerine yapistirarak örtün.

ncb48

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araç 3 yaşını geçti. Resmi olarak garantisi yok. Bende internetten bi iki video izledim araştırdım ve cam çitalarını söküp siyah silikon ile içini doldurup kapatmaya karar verdim. İlk fırsatta yapıcam. Rüzgar sesine de iyi geldiğini söyleyenler var. Cam çıtasına bastırınca benim aracımda rüzgar sesi kesiliyor. Bu yüzden banada mantıklı geldi.

meydey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
çıtayı söküp lastik fitilin orayı mastik ile doldurun güzelce biraz kalın olsun,daha sonrada fitilin aracın içinde kalan ara kısmınada bir karışı geçecek çapta uzunlukta elektrik tesisat kablosundan koyun, güzelce yerleştirin. camın fitillere nasıl yapıştığını ozaman göreceksiniz.ben bu dediğim uygulamayı yaptım su geçirmiyor artık ve rüzgar sesinide yüzde 90 oranında kesti hatta yüzde yüz kesti, artık bundan sonra gelen ses fitilin başka yerinden gelir.:D

ncb48

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
çıtayı söküp lastik fitilin orayı mastik ile doldurun güzelce biraz kalın olsun,daha sonrada fitilin aracın içinde kalan ara kısmınada bir karışı geçecek çapta uzunlukta elektrik tesisat kablosundan koyun, güzelce yerleştirin. camın fitillere nasıl yapıştığını ozaman göreceksiniz.ben bu dediğim uygulamayı yaptım su geçirmiyor artık ve rüzgar sesinide yüzde 90 oranında kesti hatta yüzde yüz kesti, artık bundan sonra gelen ses fitilin başka yerinden gelir.:D

Bu haftasonu dediklerinizi uygulayacağım. Ben banyo ve mutfak için olan siyah silikon aldım oda iş görür herhalde :)